idefix vs kitapyurdu

türkiye'nin iki büyük internet kitapçısı. kitapyurdu ilk.

birçok versus yazılabilir ama ben özellikle müşteriyi önemseme konusunda karşılaştırayım.

aylar önce aradığım bir kitabı idefix'te bulup sipariş verdim. bu kitabı başka bir yerde bulamamıştım ve önemliydi. aradan uzun bir süre geçti ve idefix'ten "temin edilemedi" maili geldi. ne bir özür, ne bir açıklama, ne bir zararı tazmin çabası... bu durum, idefix'in düzenli müşterisi olan beni çok rahatsız etti. rahatsızlığımı belirten bir mail yazdım. bir Allah'ın kulu dönmedi. başka hiçbir yerde bulamadığım bir kitap olmadığı sürece idefix'ten alışverişi bıraktım.

kitapyurdu ise çeşitli nedenlerle zaten ailemizin kitapçısı. ve 30 tl üzerinde kargonun ücretsiz olması zaten cazip. geçenlerde sipariş ettiğim bir kitap temin edilememiş. gelen mail şu şekilde:

--- alıntı ---

siparişinizde bulunan aşağıdaki kitap(lar)ı henüz temin edemedik. Fakat ürünlerinizin birkaç gün içinde temin edilebileceğini düşünüyoruz.

Sizden aksi bir cevap almadıkça, ürünlerin gelmesi için 2 gün daha beklenecektir.
Dilerseniz bulunan ürünleri gönderebiliriz ve bulunamayan ürünler için ise aşağıdaki seçeneklerden birini tercih edip bize bildirebilirsiniz:
1) Bulunamayan ürünlerin ücretini hesabınıza iade edilebiliriz.
2) Bulunamayan ürünlerin ücretini size %20 fazlası ile* bir sonraki siparişinizde kullanmak üzere alacak çeki olarak düzenleyebiliriz.(* %20 lik miktar, ödeyeceğiniz kargo ücretine katılımımız amacıyla konulmuştur. Bu miktar ödenen kargo ücretinden fazla olmayacaktır. Kargo kampanyasına dahil olan siparişler için ürün bedeli kadar alacak çeki düzenlenmektedir.)

Sipariş takibi sayfasından ilgili siparişin bilgilerine girip, "Siparişim olduğu gibi çıksın" seçeneğinden, siparişinizin bu şekilde gönderilmesini isteyebilirsiniz.
Cevabınızı bekliyoruz
Bu durum, -varsa- kazandığınız kampanya haklarınızı etkilemeyecektir.

Alacak çekini seçerseniz, aynı e-posta adresi ve şifre ile (aynı üyelik üzerinden girerek) sipariş verdiğinizde hiç bir şey yapmanıza gerek olmadan, alacak çekiniz bir sonraki ödemenizden otomatik olarak düşülecektir.

özür: 150.000 çeside yakın satışta olan kitaptan, 25.000 kadarını stoklarımızda bulunduruyoruz. Siz bunları aynı gün temin opsiyonu ile sitede görüyorsunuz. Bunların haricindeki kitapları, sipariş geldikçe temin ediyor ve sizlere ulaştırıyoruz. Bu süreçte, maalesef yayınevlerinden bazı kitapların baskısının tükenmiş olduğu bilgisini alıyoruz. Bu konuda gösterdiğimiz bütün çabalara rağmen, yayıncılarla tam bir veri bütünlüğü sağlayamadık. Bu sebeple özrümüzün kabulünü rica ederiz.

--- alıntı ---

böyle bir durumda olması gereken zaten böyle bir özür. ama idefix'in umarsızlığının yanında lüks kalıyor tabii.

devamını gör...
kitapyurdu üç günde temin edilecek dediği kitabı sekiz gündür temin edememiştir ve siparişi bekletmektedir. bakalım mutlu son ne zaman?
idefix ise üç kez olmayan kitabı satıp sonra bulamadık diye ücreti iade etmiştir ve üyelik silinerek hesap kapatılmıştır.

bir de babil var ama o şimdi konumuz değil anladığım kadarıyla.

imkan olsa da dokunup koklayarak seçip alsak kitaplarımızı ama taşrada bu imkanı uygun fiyatlarda bulması çok çok zor.
devamını gör...
kitap almadığım iki internet sitesi.

ben elime almadığım kitabı alamıyorum hastalığına yakalanmışım azizim.

şöyle kitapların içine gireceksin, kokusunu alacaksın, kitap sayfalarını karıştırırken o sesi duyacaksın. kitabın kapağını görüm, arkasındaki yazıları okuyacaksın. benim stilim bu demek ki.

tabi kitap almadan önce bu sitelerde gezip kitap hakkında fiyat bilgisi alıyorum. birde okuyucu yorumları felan.
devamını gör...
kitap yurdunda kargo seçeneği vardır. istediğiniz kargo size paketinizi getirir. idefix sadece yurt içi kargo ile çalışır. tek başına bu bile benim açımdan tercih edilmeme nedenidir.
devamını gör...
idefix in ulaştırma sorunu var. bir kaç ay önce tövbe ettim idefixten sipariş vermemeye ki vermiyorum da. kitapyurdu ise çok sıkıcı.
eganba derim ben. fiyat olarak çok daha uygun ve çoğu zaman ertesi gün geldi siparişim. müşteri hizmetleri kendisi iletişime geçiyor bir sorun olduğunda ve siz aradığınızda mutlaka çözüm buluyorlar. attığınız maillere o gün içinde cevap veriyorlar.
el cevap: ikisi de değil. eganba
devamını gör...
listelerimi kitapyurdu'ndan tamamlarım. eğer aradığım kitap yok ise idefix'e bakarım. zaten ilk kitapyurdu'na bakmazsam, diğer sitelere baktığım vakit aldatıyormuşum hissine kapılıyorum.
devamını gör...
kitapyurdunun alacağı ikilem. çok özel sevdiğim kıymet verdiğim bir insandan üç güzel kitap getirmiştir bana o yüzden yeri ayrıdır. belki hayatım boyunca bu tarzlar da kitap okumak aklıma gelmezdi. bana kazandırdığı büyük katkıdan dolayı teşekkür ederim.
devamını gör...
barça vs real, galatasaray vs fenerbahçe gibi bir şey galiba. birini tutan diğerine sövüyor. ben daha hiç internetten kitap almadığım için fikrim yok tabi.
devamını gör...
kitap yurdunun Allah belasını versin. 48.64 liramın üstüne yattılar. defalarca mail atmama şikayet atmama rağmen ne dönüş yaptılar ne 4 adet kitabımı gönderdiler. idefix henüz problem yaşamadım ama muhtemelen pek farkları yoktur.

çöp yurdu vs ot yurdu mukayesesi.
devamını gör...
idefix alır.

piyasada olmayan kitabı gerekirse yazara yeniden yazdırarak aradan haftalar geçse de temin eder ve yollar.
devamını gör...
sözlük bugün aklımdan ne geçerse başlığını açıyorsun. sen hayırdır?

kitap yurdu ile son bir senedir düzeyli bir ilişkimiz var. karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde, birbirimizi incitmeden gül gibi geçinip gidiyoruz. idefixi pek tanımam etmem ama adı pek yabancı gelmedi.
devamını gör...
idefix'in tasarımı daha ferah geldiğinden tercih edilesidir. kitapyurdu emeklisi gelmiş memur odası gibi sanki, basık.
he bi de babil'i bu kıyasa dâhil edersek, o kesin alır.
devamını gör...
kesinlikle kitapyurdu. yıllardır sadece burayı kullanıyorum. daha kullanışlı, basit, en fazla kitabı bulunduruyor bünyesinde. tek problemi birden çok tür, yazar seçip aratma seçeneği olmaması. yıllardır buna bir çözüm bulamadılar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar