idlib

şu sıralar ahrar'ın kafir esed'in köpeklerini ezdiği yer. ahrar nusra ve benzeri bazı gruplar birleşerek operasyon yapıyorlar. adları çeyşül feth- fetih ordusu. Allah ayaklarını sabit kılsın.
devamını gör...
haftalardır esed ile ferih ordusu arasında çatışmaların sürdüğü şehir. sonunda güzel haberler gelmeye başladı hamd olsun
devamını gör...
ve an gelir, idlib düşer. bu günleri gördüğümüz gibi inşallah halep'in, humus'un, şam-ı şerif'in fethedildiği günleri de görürüz.
devamını gör...
tel hattab, museyrife, tel hamaka, zeyzun ve fureyka'nın fethinden sonra idlib artık tamamen hür.
harita yemyeşil oldu elhamdulillah.
Allah mücahidlere zafer sabır ve sebat versin.
mücahidlerin fureyka'ya girişi.
ahrar'uş şam mücahidlerinin fureyka'ya girişi.
Allah onları korusun.
devamını gör...
sıra orada... ama önce türkmen dağı'nı almaları gerekir. haftalardır türkmen dağı'na yığınak yapıldığı söyleniyor. cerablus'a doğru gelir bu... el bab'a katılan gruplar nargile-çay keyfi yapıyordur herhalde. yaptıkları bir şey yok zaten...
devamını gör...
cehape döneminde idlib, samarra, tıkrit, felluce, haseke, rakka gibi dünya şehirlerini bilmezdik. elhamdulillah bu devirde öğrendik. mesela ben bu sene iznimi rakka'da ösocu kardeşlerimle geçirmeyi düşünüyorum. ihh'dan olan varsa giderken emanetleri götüreyim. kutuyu mavilendirsin..
devamını gör...
özgürlük ihracını silahlar ile gerçekleştiren abd tarafından bombalanmış ve 20 sivilin öldüğü söylendi.

bu da abd'nin ateşkesi sabote etmesi olarak yorumlanıyor haliyle. abd suriye'ne neyden yana bilmiyoruz, tek yaptığı yarı-ölü olarak suriye'nin öylece kalması. ne barıştan yana ne de savaştan. yani kısaca dünyadaki terörin bu raddeye gelmesindeki en büyük güç abd, her türlü destek veriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar