idrar söktürücü

vücuttaki fazla su ve sodyumu atmak için kullanılan bitkisel ya da farmakolojik ürünler.

- diüretik ilaçlar, hipertansiyon tedavisine yardımcı olmak amacıyla idrar atılımını kolaylaştıran ve fazlalaştıran ilaçlardır.

- yeşil yapraklı sebzeler içerdikleri lif ve mineraller sayesinde vücuttan fazla suyun atılmasına yardımcı olurlar.
devamını gör...
içilen suyun içindeki maddeler böbrekte masaya yatırılır, elektrolit dengesi sağlanarak ya idrar departmanına ya da sicili temizlenerek kana gönderilir. böbrek taşı, prostat, idrar yolunun doğumsal biyolojik bozukluğu gibi durumlarda biriken idrar ne kalbe, ne karaciğere ne de böbreğe iyi gelmiyor. vücut öyle bir sisteme sahip ki herkesin dakik ve özenli çalışması lazım, bir tanesi görevini aksatsa tüm düzen alt üst olabilir. yurt dışında yaşayan çocukluk arkadaşımın çocuğunda doğuştan idrar yolu fonksiyonel bozukluk vardı çocuk defalarca ameliyat masasına yattı. en son türkiye'ye geldiler ve idrar boşaltımında zorluk yaşayan çocuğu defalarca ameliyat mı ettiler, hayır. yaban mersini takviyeli ilaç tedavisiyle çocuk sağlığına kavuştu. yaban mersini ve birkaç türü bu konuda çok etkili.
devamını gör...
niye söktürüyorsun ki idrarını? dursun yerinde , gelince zaten dışarı kendi kendi çıkıyor ne zorluyorsun ki? at isen başka tabi. yarış atlarına doping yaptıktan sonra idrar tahlilinde yasaklı madde ortaya çıkmasın diye idrar söktürücü veriyorlarmış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar