iett

yaşlı bir amcanın torununa paso çıkarmak için geldiğinde; 23-24 yaşındaki yeni yetmenin 70 yaşındaki adama "bugüne yetişmez saat 4, yarın sabah gel amca" demesi üzerine 'kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz' diye bağırmak istediğim fakat yapamadığım - bu uygulamalarla utancım olan kurum. her sene her öğrenciden hal durum sormaksızın 5 lira alarak kasasını doldurmakta, onları bürokrasiye maruz bırakmakta, durakları atlayarak geçen şöförlerine asgari ücretin 4 katı para vermekte ve balık istifi şeklinde insan taşımalarına rağmen insan taşıdıklarını yüzünüze yüzünüze söylemektedirler.

(bkz: allahım sen sabır ver yarabbim)
devamını gör...
bu kurumun araçlarına binince kurbanlık koyunlara özeniyorum. hayvanları bile bu kadar üst üste koymuyorlar. ama baksan üst yöneticilerine çoğunun makam arabası var. tabii bunun ahireti de var, o it gibi gezdirdiğiniz insanlar size öbür dünyada hesap soracaklardır. sadece 11üs hattı için kaç şikayette bulundum, cevabınız hep uyardık diye oldu. tabii yaptırım olmayınca şoförler keyfine göre istediği saate otobüs kaldırıyolar.
devamını gör...
çağrı merkezini aradığınızda,muhatabına nasıl hitap etmesi gerektiğini bile bilmeyen,şikayetinize çözüm bulmak yerine sizi bezdirerek şikayetinizden vazgeçirmeye odaklanmış personellerle karşılaşabileceğiniz profesyonellikten ve kurumsal yapıdan haberi olmayanlarca yönetilen,ahbap çavuş ilişkisinin damarlarında dolaştığı kurum.
devamını gör...
kurum bünyesinde staj yapılabiliyor. karaköy'dekinde.
-bu yaz iettde staj yapmayı düşünüyorum.
-iettde mi, nası yani otobüslerle felan ne alaka.*
-kızım paso si şarp uygulatıyorlarmış.
-deme, bende yapıcam.
-zor yaparsın * *
devamını gör...
zengin semtler ve fakir semtler olmak üzere iki yüzü vardır;
- zengin semtte iseniz 10-15 dakikada bir gelen klimalı, sessiz giden mercedesler gelir.
- he fakir bir semtte ise en erken 20-30 dakikada bir gelen (trafik varsa otobüsler geç gelir. fırsat bu ya ,ieet iki otobüslük bekleyen yolcuyu bir otobüse sığdırır, bir otobüs kar eder.) ikarus 260'larla balık istifiolursunuz. motorun gürültüsünden kafanız şişmiş bir vaziyette inersiniz. klima zaten yoktur. kimi otobüslerin yağmurda tavanı akar.

bunun sebepleri;

-zengin semtler oy alınamayan yerlerdir. hizmet edersek bize oy verirler. (seçimlere bakınca avuçlarını yaladıkları bariz ortadadır.) bu semttekiler medenidir. hakkını ararsa başlarına bela olabilir. çünkü şikayetlerini yazılı yapar. 1 dk. gecikme olsa durakta bekleyen semt sakini kıyameti koparır.

-fakir semtler zaten oy alınan yerlerdir. hizmet etmekle oy oranı pek yükselmez. zaten göbeğini kaşıyan adamlardır. yeni otobüslere zarar verirler.(haklılık payları son cümle için var) hakkını etkili şekilde arayamadıkları için problem de teşkil etmezler.

demek ki neymiş. nüfusa göre hizmet değil nüfuza göre hizmet. bir daha ki seçimde görüşürüz!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar