ifşa tehdidi ile kız çocuklarına tecavüz eden şerefsiz

konya'da yaşadığı iddia edilen mehmet gök isimli kişi. kız çocuklarını kandırıp çıplak fotoğraflarını aldıktan sonra ifşa tehdidi ile kız çocuklarına istediklerini yaptıran bir sapık.

çocukların internet başında neden denetlenmesi gerektiğine bir örnek daha.

face sayfası
devamını gör...
ekşi sözlükte ifşa edilmiş adresinden telefonuna kadar bulunmuş şahıs. iddialar ciddi ancak gerçekliği nedir bilinmez. ama iddialar doğruysa hapisten biraz zor çıkar. bir de bunu yaptığı kişi sayısı fazlaysa vay haline. savcılık neyin ne olduğunu ortaya çıkarır zaten. bu olay sadece internete yansıyanlardan biri. onun haricinde buna benzer olaylar gerçekten çok. sadece internete yansımıyor.
devamını gör...
kandırıp çıplak fotoğrafı almak nedir, işin o kısmını tam çözemiyorum, "ben doktorum, soyun seni muayene edeceğim uzaktan" falan mı diyor acaba.

tanım: kendisi de henüz çocuk gibi görünen eleman.
devamını gör...
başka bir yerlerde yazışmaların içeriğini okudum. maalesef burada olamayacak kadar berbat şeyler. insanın hayvanlaşmasını gösteren bir delil niteliğinde.
etrafımdaki ergen kızların hepsini uyarmıştım bu konuda buna rağmen birini gece yarısı mesajlaşmalarını yakalayıp annesi ile tabletini elinden alarak kurtarmıştık böyle bir hayvanın elinden. böyle olaylar yüzünden ölen genç kızlar bile oldu.

Allah belanı versin kişi.
devamını gör...
bunun cezası minimum 5 yıl hapis olmalı siz şimdi diyeceksiniz ne 5 yılı 30 yıl bile az bu biyolojik atığa ama adalet sistemimizin ne yapacağı belli olmuyor tutuksuz bile yargılanabilir cüzi bir kefalet ödendikten sonra.bununla beraber 5 yılın akıllanması için yeterli olacağını düşünüyorum.
devamını gör...
öncelikle bir kız çocuğunuz olduğunu düşünün, sonra haberi okuyun. bu şerefsizin yaptığı yazışmaları gördüm. cezası net biçimde; sorguda gerekli jop montelerinin yapılmasından sonra, tecavüzcülerle dolu bir koğuşta en az on beş yıl hapis olmalıdır. içerideki mahkumlara da gardiyan aracılığıyla talimat verilmelidir, içeride bunu gerekli şekilde cezalandırmayana avlu izni ve su yok diye.

ayrıca telefonundaki tüm yazışmalar incelenmelidir; ifşaları yaptığı erkek arkadaş grubundaki buna tanık olup ihbar etmeyen tüm itler de hapis cezası almalıdır. bunu bir yerlerde görüp, nerede olduğunu bilip de gerekeni yapmayan konyalı erkekler adam değildir.
devamını gör...
şu hayatta pozitif olmayı dert edinmiş bana bile küfür ettirdi.

hayattaki en büyük dileğim anne olmak.
ve ben böyle itlerin annelerine de tüküreyim, kendilerine de tüküreyim.
hapishanenin tuvaletinde mutlu günler dilerim ona!
devamını gör...
olayın iğrençliği kadar bu duruma tepki gösterenlerin "konya ne beklersin ki" gibi saçma sapan ithamları üzücü. kaş yaparken göz çıkarmayın lan. bu şerefsiz oğlu şerefsize de buradan sesleniyorum. gittiğin yere krem olmadı vazelin gibi bir şeyler götürmeyi unutma..
devamını gör...
Allah iki alemde de belasını versin. çukur kelimesi yüksekte kalıyor bazı yaratıkları tanımlarken.
internet gerçek bir bela ve çocuklarına reşit olmadan kontrolsüz bir şekilde kullandıran anne babalar da sorumsuzlukları ile suçlara ortak oluyorlar. silikon vadisi mucitleri kendi çocuklarını teknolojiden uzak tutarken bizim çocuklarımızı savunmasız olarak teknolojinin kucağına bırakabilmemiz akıl almaz.
devamını gör...
ilk değil son da olmayacak. böylesi herkesin dikkatine sunulan, bir şekilde açığa çıkmış iğrençlikler durup düşünmek için fırsat olmalı. yani yapanın rehabilite edilmesi bunun yanında ceza çekmesi ayrıdır pek çok defa ve artan sayıda kız çocuklarının böylesi tehditlerden çekinmesi ve söylenen her şeyi kabul etmek zorunda kalması ayrıdır.

sormak lazım kendine acaba ben ne yaptım, ne anlattım çevremdekilere olası tehdit, taciz ve istismar durumlarında. olay vuku bulduktan sonra yapana küfür mağdura yazık günah demek haricindekilerden bahsediyorum. misal kaçımız çevremizdekilere taciz tecavüzün onların suçu olmadığını söyledik? ya da kaçımız böylesi durumlardan biriyle şöyle veya böyle karşılaşmış kişilere izlemesi gereken yolları anlatım bak ben sana destek olarak buradayım mesajını net bir şekilde verdik? kaç tane çocuk kendisini tehdit eden, attığı resimleri ifşa edeceğini söyleyenlere karşı bu durumu bildirme ve sonucunda hiçbir yaptırıma maruz kalmama hakkının olduğunu biliyor? veya kaç tanesi sırf evde, ailede veya yaşı gereği birilerinin beğenisini kazanmak için attığı resimlerin aleyhine kullanılmasının suç kendi yaptığının da herhangi bir karşılığı olmadığını biliyor?

bir yerlerden saydırmak kolay. suçluya ceza dilemek kolay. suçlunun başka suçlularca öldürülmesini istemek kolay. ya o kızlar? ne ile tehdit edildiler? attıkları resimlerin ve paylaştıkları bazı sırların sonucu olarak namusları ile tehdit edildiler. peki namusun korunması konusunda elinden gelen her şeyin yapılması gerektiği gerekirse namusu korumak adına namus denileni feda etmesi gerektiğini kim öğretti bu çocuklara? bakın olay nerelere geliyor. muhtemelen anlatılan bir sırdan sonra olay kızın tecavüze uğramasına ve bunun defalarca olmasına, sözlü ve psikolojik şiddete varıyor.

cinsiyetçi algıdan bahsederken tu kaka denilenler bunlarla savaşı kapsıyor işte. katılıp katılmamak ayrıdır terimlere ama onların tanımladığı yaşantılardan hepimiz sorumluyuz çünkü hepimiz yaşıyoruz. benzeri yarın bir gün şimdi küfür edenlerin çocuklarının başına da gelebilir. hem de hem kız çocuğunun hem de erkek çocuğunun. yurt vakalarını bir şekilde hasır altı edip çocuklara kendilerini korumayı, kendilerinin namuslarından kıymetli olduğunu öğretmeden halledilmeyecek bu sorun. sonra okuruz el kadar sabinin facebook gibi erişimin yalancı olduğu bir mecradan yüzlerce km öteden nasıl korkutulduğunu, sindirildiğini, ölüme süreklendiğini.
devamını gör...
tecavüz kelimesi dahi insanı rahatsız ederken insanın bu fiili işlemesi için nasıl bir kafa yapısına sahip olmalıdır.
yaşadığımız devirde artık şaşırılacak ne kadar olay kaldı bilemiyorum, ahlaksızlık aldı başını gidiyor, çocuklarımız ile iyi ilişkiler kurup her konuda aile büyüklerine açılacak yakınlığı devamlı korumamız gerekiyor. cezanın şiddeti bu caniye en şiddetlisinden uygulanmalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar