iftar sofrası ve israf sofrası

biri helal iken digeri haram olan sofradir. lakin birbirine evrilmeye o kadar musaittirler ki her'an iftar sofrasi israf sofrasi olacak gibidir.

o kadar cok yemek yapilir ki iftarda yemek icin bitirmek icin karnimiz patlar, ramazanda 3-5 kilo vermemiz lazimken biz tam tersine 3-5 kilo aliriz.

Allah affetsin.

devamını gör...
mükemmel ayrım çok da mühim konudur efendim. Allah ayırdına varabilmeyi nasip etsin.


adam 40 ₺ iftar menüsü demiş. şu + bu + + + + öyle artı koymuşki görmeniz lazım. napıyosun abicim sen. / yapmış böyle kocaman. afişi baya işlem önceliği soruları gibi yani.

yaşasın tam bağımsız menüler! illa ramazana has bişey yapacaksan ya bizim gözümüze sokmadan bi hayır yap ya da indirim yap normal zamandan anlayalım. veyahut indirim de yapma ikram yap. ama her gelene yap çorba içene de yap yerine göre 10 kişi gelip bir dünya hesap ödeyene de yap.
velhasıl şehir dışı öğrencisi olunca büt zamanı iftar hazırlamayıp dışarlarda ediyoruz ama evlerde de durum farklı değil.

bi arkadaşım demişti 4-5 yıl kadar önce "herkes evinde bi kap çorba bi kap yemekle iftar ediyoruz bir araya gelince üçer beşer kaba çıkıyor çeşitler meşitler ramazanda birlik böyle bişey değil. * " hakikaten böyle birşey değil.

bir de ailesine yakın olanlar kıymetini bilin o iftar sofrasının.
devamını gör...
midelerimizi tıka basa doldurarak açların halini anlamaya çalıştığımız zengin şatavatlı iftar sofralarımız var.tabi ki misafirlerimizi en iyi şekilde ağarlayalım.ama ölçüsünü bilemiyoruz. çok yenildiği için de rehavet hali ve ibadetlerde gevşeklik zuhur ediyor.ailecek karar alınmalı az çeşitli iftar sofralarıyla hep israftan kaçınmış olunur hem de ramazanın maneviyatını yakalamış oluruz.
bizde de annem sağolsun hep fazla ekmek aldığı için daha taze ekmek yemedik..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar