iftar

oruçların açıldığı vakittir. yine bir iftar vakti, yabancı bi profesör iftar edenlerin yediklerini görünce "bunlar bu yemeyle kesin ölür" der. ama çok geçmeden 33 rekat teravih ve yatsı namazını kıldıklarını görünce, işte şimdi ölmezler diyip imana gelir. * bu kıssadan da anlaşılacağı üzere; islam insan sağlığının korunmasına önem vermiştir,
devamını gör...
yeri gelir bu an otobüste yaşanır. koltuk altındaki kaşarlı sucuklu pide paketini en arka koltuğa geçip öndeki iki amcaya çaktırmamak suretiyle tırtıklamak...yarın da metroda olacağım.
devamını gör...
müslümanlar için sevinçli bir an olarak tanımlanmıştır. kısaca anlatmak gerekirse iftar, sıcaktan kavrulmuş toprağa su dökülmesi, toprağın suyu içine emmesi gibi birşeydir. müslüman iftarla orucunu açar, o manayı içine çeker.

iftarı, ramazanı, sahuru ve bayramı ikram eden Allah'a (c.c) hamdolsun.
devamını gör...
Allah'a en derinden ve devamlı şükranlarımı sunduğum anlar listemde ilk ona giren vakitlerdendir.
yalnızca açlığın giderilmesi olmasa gerek, zira dana gibi acıkılan ve öküz gibi yenilen diğer zamanlarda aynı his vuku bulmaz.
iftar vakitlerinin yeri çok acaip başkadır.
devamını gör...
özlenendir.eve erken gitmek ezanı sabırsızla beklemek anamın''oğlum hep su içtiniz biraz da yemek yiyin'' diye söylenmeleri,yemeğin üstüne tatlı yemeyi* her şeyini özledim.imam ezanı benim saate göre 1-2 dakka geciktirince imama içimden''acele etsene lan'' yada ''kesin önce su falan içiyo bu'' demelerimi bile öhttp://zledim.az kaldın özlemin bitmesine.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar