iftira atmanın dayanılmaz hafifliği

gıybet gibi hem tatlıdır hem de hafiftir. yedikçe yiyesiniz gelir maalesef. şeytan bunu da tatlı gösterir. farkına varmazsınız. sağdan soldan duyulan, birebir şahit olunmadan doğrulanmayan bilgileri gerçekmiş gibi addedip bunlar üzerinden birileri hakkında konuşmak yanlıştır, kendi kendine zulüm etmektir.

yeni bir trendimiz de çıktı hamdolsun. iddiaya göre: bu da düpedüz gerçekliği kesinleşmemiş bir bilgi üzerinden gidip yanlışa düşmektir. Allah hepimizi gıybetten, iftiradan korusun.
devamını gör...
çünkü ahlak yoksunusundur... çünkü söyleyecek sözün yoktur... çünkü acizsindir... yaftalayarak ve itham ederek işin içinden sıyrılmak istersin...

işte böylelerine toplum da müfteri denir...

ayrıca iddiasını ıspatlamazsa hak katında iman sahibiyse hesabı ağır olur... Allah'ın adaleti, kimsenin adaletine benzemez...
devamını gör...
dedikodunun kankası iftira. güzel güzel muhabbetin döndüğü anda, çıkagelen eylem. halbu ki bilmiyorsun o insanı, tanımıyorsun bile. sadece yüzeysel anlamda izlemlediğin şeylerden çıkarım yapabiliyorsun. sonucu gönül rahatlığı ile iftira atmak oluyor.

insanların kafası basmıyor ki ilahi adalete. neyden dem vurursan onunla imtihan olursun.
devamını gör...
genelde boyle caktirmadan bir seyler ima etmeye calisan adamlarin gercek niyetlerini anlayip sen busun dediginizde bana iftira atma seklinde bir tepki alirsiniz. mesela adam bir yerde 3 demis. bir yerde 4. baska bir yerde de 3 ve 4 toplanmali demis. ama siz adam daha uc derken aslinda 7 demek istediğini anlayip sen 7 diyorsun dediginizde adam size iftiraci diyor. hafiflik artik ne tarafta siz karar verin.
uyari: cevabi degildir. kimse ustune alinip polemik cikarmasin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar