ihl sözlük cogito sözlük dünya sözlük

vakti zamanında ihl sözlük'ün ismini çok duymuştum. incelemek için sözlüğe gidip bakayım demiştim ama ortada öyle bir sözlük yoktu. kapanmış galiba.
devamını gör...
ihl, suserlığa ilk adım attığım mecradır. şimdi 17 yaşında girdiğim tanımları "ülen ne liseliymişim vaktiyle" içsesleri eşliğinde okuyorum. o zamanlar çıkarttığım fanzin'in reklamını yapmalar, aksiyon sever bir dava adamı halleri falan.
köprünün altından çok sular geçti tabii. iyi ki kendimizi bulduk. dönmedik, değişmedik; sadece yanılgıdan kurtulduk.
zaman zaman olaylara aynı pencereden bakabildiğim yegane topluluk olmayı başarmıştır ihl. sagopa dinleyen conversli beyzanurları ve peşlerinden koşan imam hatipli oğlanları hiçbir zaman sevmedim ama. zaten bu kesim de pek barınamadı ihl'de.
derken üniversiteyi kazandık, sonra uludağ ve ekşi'ye kabülümün ardından ihl de kapanmıştı zaten.

cogito'dan mail geldiyse de arayüzü hoşuma gitmemişti diye anımsıyorum.

benzer mail dünya sözlükten de geldi. şöyle bir bakayım dedim; şimdilik iyi gidiyor. dini hassasiyetleri olan insanların benzeşmeye çalışmadığı sürece kurdukları bu tür oluşumlar saygımı kazanır. aksi durum taklit olur ve bir hayli gülünçtür.

bir de şu yeni gelenlere neyi yazıp yazmayacağını söyleyen eskiler ötede oynasın bir zahmet. hatırladığım kadarıyla format dahilindeyse isteyen istediğini yazar.

tanım: anka kuşu gibi olmaları umulur; küllerinden doğar nitelikte..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar