ihtiyaç duymak

nasılsın sen
-iyiyim (uff aslında iyi değilim ama klasik yalan iste, aslında keyifsizim ve şu an senle konuşmaya ihtiyacım var) sen nasılsın
- iyiyim, cikiyodum bende
-uyuyacak misin (çıkma yaa neden cikiyosun, eğer uyuman gerekmiyosa çıkma, uyuman gerekiyosada çıkma, bu geçe benim için bir fedakarlık yap çünkü buna gerçekten ihtiyacım var. onca muhabbetimin olduğu bir insansın. bu zaman yanımda olamayacaksan ne zaman olacaktın)
-hayır ama işim var
-anladım ( anlamak kabul etmek zorundayım galiba, kimseye kendimi zorla dinletemem, gitmek istiyosa gider ama aslında anlamadım. neden şimdi işin var, neden bu kapıyı şimdi yüzüme kapıyorsun. her geçe konusuyoduk meşgul değildin de neden şimdi yaa neden şimdi? bilsen şu an sana ne kadar ihtiyacım var. bunu gerçekten anlasan o tüm işlerini iptal ederdin. ederdin di mi? evet ederdin. konuşmak istemiyor ama kendince vardır geçerli bir sebebi. dur kal aslında biraz keyifsizim desem mi? hayır gitmek istiyor, sıkma onu dilediğince birak.baska zaman yeniden konuşursunuz. başka zaman senin istediğin zaman mi olucak? konuşulan anları hep o mu secicek? sen birileri keyifsizken onları hep desteklerken, onlar..kendi kendini yiyip bitirme, bilmiyor iste bu içinde yaşadıklarını..anladım diyorsun bir de ne kadar gereksiz bir anlayışlılık halı. bazen kendin için anlayışsız olmalısın sen.
-görüşürüz sen
-görüşürüz(evet belki yeniden görüşeceğiz ama ne zaman? nasıl bu kadar eminsin hem? emin olduğun için erteliyorsun değil mi? ciddi ciddi gitti yaa. ne bekliyordun içinden geçenleri duymasını mi..
gitmemeliydin. neden hep böyle oluyor, tam da ihtiyacım olduğu anda kapanıyor kapılar yüzüme. neyi ispatlamaya çalışıyorsun tanrım. yanımda bir tek senin olduğunu mu? tut ellerimden, varlığını bana hissettir, içimdeki yoğunlaşmış duygularımı dinginleştir ve beni affet; senin sesini bu gibi zamanlarda duyabildiğim için. ve belki bu senin sesini duyurabilmen için bende kullandığın bir yöntem..tek dost sen misin, tek dost kendim mi?)
devamını gör...
insan ihtiyac duyar. insan insana ihtiyac duyar. karsiliginda verecek bir seyi yoksa bile ilk firsatta ihtiyacini giderir. bencilliktir bu. insan zaten bencildir.
devamını gör...
"beni hemen anlamalısın, çünkü ben kitap değilim, çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz, yaşarken anlaşılmaya mecburum."

spesifik bir örnek...
sağolasın oğuz atay.

bunun asla olmayacağını bilmek de handikap silsilesi..
insan olgunluk arıyor belli bir yaştan sonra.
sarıp sarmalanmak istiyor, güçlü olmayı bırakmak belki de..
devamını gör...
aklıma bir kıssayı getirdi;
bir gün hikmet ehli bir zahid ve alim zat pazardaki artık malları derede yıkarken sultanın adamlarından birisiyle karşılaşır. adam alaycı bir tavırla demiş ki: ‘sultanın emrinde çalışsaydın bunlara muhtaç olmazdın.’
hikmet ehli zat da ‘sen de bu elimdekilere kanaat etseydin, sultanın emrinde çalışmaya muhtaç olmazdın’ demiş.

hasılı kelam ihtiyaç nedir, neye duyulur burası tartışılır ve değişir. fakat müstağni olmanın kişiyi daha dik duruşlu yaptığı kesin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar