başlığa sığmadığı için doğrusu şu olan:

"iki çocuğunun ısınması için saç kurutma makinesini çalıştırıp, diğer odada kendini tavana asarak intihar eden kadın...."

--- alıntı ---

adana’da eşi bir yıla aşkın süre işsiz kalan 26 yaşındaki emine akçay, 8 aydır kirasını ödeyemeği evde iki çocuğunun ısınması için saç kurutma makinesini çalıştırıp, diğer odada kendini tavana asarak intihar etti.

merkez seyhan ilçesi aydınlar mahallesi’nde iki katlı binada dün akşam meydana gelen olayda, alt katta oturan ahmet çıkat, emine akçay’ın 6 yaşındaki oğlu isa’nın ağlayarak aşağı indiğini gördü. çocuğun "annem annem" diye ağlaması üzerine, "hırsız mı girdi’ düşüncesiyle 10 yaşındaki kızını da yanına alıp üst kata çıktı. kapıdan emine akçay’a seslenip, cevap alamayan ahmet çıkat, odaları kontrol ettiğinde genç kadını tavana iple asılı halde gördü. ahmet çıkat, cep telefonundan polise ihbarda bulunup, 112 acil servis’ten ambulans istedi. olay yerine gelen sağlık ekibi ve polislerin kontrolünde emine akçay’ın öldüğü anlaşıldı.

emine akçay’ın ölüm haberini alan yakınları evine akın etti. olay yeri inceleme ekibi, evde çalışma yaparken mahalle sakinleri genç kadının yoksulluğa dayanamayıp, canına kıydığını ileri sürdü.

polis ekibinin çevrede yaptığı araştırmaya göre; emine akçay olaydan 4 saat önce cebindeki son 6 lirayı alıp yakındaki oduncuya gitti ve yakacak almak istedi. oduncu "bacım bu paraya odun mu olur?" deyip, emine akçay’ın ısrarı üzerine 10 kilo odunu çuvala doldurup, parasını almadan gönderdi. sırtladığı çuvalla ev gelen emine akçay, aldığı odunlar yağmur nedeniyle ıslak olduğu için sobayı yakamadı. sobanın yanında eski kamyon lastiğini de parçalanıp yakmaya çalıştı, ancak beceremedi. ;emine akçay, çocuklarının üşüdüğünü görünce, saç kurutma makinesini çalıştırıp, oğlu isa’nın eline tutturdu. daha sonra diğer odaya gidip, tavandaki salıncak demirine ip bağlayarak, kendini astı.

genç kadının komşuları, kaynak ustası olan hüseyin akçay’ın işyerinin bir yıl önce kapandığını, emine akçay’ın ise tarım işçiliği yaparak evi geçindirmeye çalıştığını anlattı. komşular, emine akçay’ın 7 ay önce kardelen adını verdiklerin ikinci çocuğunu doğurduğunu, hamilelik ve doğum nedeniyle çalışamadığını anlattı.

eşi iki ay önce iş bulmuş

genç kadının eşi hüseyin akçay’ın 2 ay önce osmaniye’nin düziçi ilçesinde bir şantiyede iş bulup, çalışmaya gittiğini belirten komşular, biriken borçlarını ödemeye öncelik verince eve yeterince harçlık gönderemediğini, üç gündür de evde yemek pişiremeyen emine akçay’ın ;çocuklarıyla birlikte sefalet içinde yaşamaya çalıştığını ifade ettiler.

olay yerine gelen cumhuriyet savcısı, emine akçay’ın cesedini inceledikten sonra olayın intihar olduğuna karar verdi. şüpheli bir durum bulunmadığını tesbit eden cumhuriyet savcısı, cenazeyi yakınlarına teslim etti. emine akçay’ın cenazesi imamoğlu ilçesi’nde toprağa verildi.

--- alıntı ---

offf.... sadece bir tek kişiye (!) rüşvet diye 40-50 milyon dolarcık para verildiği itiraf edilen bir günün sabahında, gelip yüreğimin ortasına hançer gibi saplanmış haberdir...

sözlük formatı, yasalar, müsaade etmeyen terbiyem yüzünden içimde tutuyorum sözlerimi...

ama şu kadarını diyeceğim... Allah büyük... zalimler için yaşasın cehennem...
devamını gör...
müslümanlık iddiasındaki bir yönetim zamanında, en ehlisünnetlerin bol olduğu bir zamanda, ülkede dindarlığın arttığı bir zamanda (!) , yeşil sosyetenin lüks jiplere binmesinin savunulduğu bir zamanda, dünyanın dört bir tarafına yardım götüren stk'ların olduğu bir zamanda, gavs'ların şeyhlerin her şeyi görebilip bu insanları göremediği bir zamanda, yönetici çocuklarının okuyamadığımız kadar büyük sayılarda paralarla oynadığı bir zamanda türkiye'de gerçekleşmiştir.

lüks kafelere gidip şov yapan hacılar, tebliğ ne biliyor musun ? o kadını bulup yardımcı olmaktı.
devamını gör...
devlet, devleti yönetenler, stk'lar ve kendine müslüman diyen bizlerin akıbetinden mes'ul olduğumuz kadın.

rabbim taksiratını affetsin, bizleri de affetsin. öbür tarafta verilecek bir hesabımız daha varmış maalesef. haber yılı 2012.
devamını gör...
olay 2012 yılında olmuş.

ölen kadının annesi ve kız kardeşi, kadının kocasının kadına babasından kalan mirası satıp elde ettiği 60 bin lirayı bulgar bir kadın çetesine kaptırdığını belirtmiş. kadının da bu yüzden bunalıma girdiğini söylemişler.

konjonktürüne uyuyor diye her şeye atlamamak lazım.

buradan
devamını gör...
bir kadın yine bir erkeğin salaklığının, tatminsizliğinin, erkektir yaparının, id'inin kurbanı oluyor. intihar değil cinayettir. paranı kocanı kurtarmak için ver sonra depresyona gir. değer miydi o pisliğe? boşanıp 60 binle kaç yıl yaşardı adana da rahat rahat. gözü yememiştir ama. dul kaldı, ortalık malı oldu nazarlarına denk gelmemek için.
devamını gör...
kelimelerin düşünceleri tarif etmekte aciz kalacağı durumlardan. ne desek boş, gitmiş can. insanlığımız da kalemimiz de utanıyor bu tür haberlere tanım yazarken.
devamını gör...
yazık günah Allah aşkına, çocuklara şimdi daha da yazık değil mi, hem yoksul hem annesiz kaldılar.. yargılamak istemiyorum kesinlikle ama yoksulluk nedir onu da bilirim, ben aynı durumda olsaydım büyük de konuşmak istemiyorum ama çocuklarıma daha çok sarılırdım. yani öyle olması gerekmez mi gerçekten, annenin pes etmiş olması o çocuklar üzerinde nasıl bir psikolojik etkiye sebep olmuştur. intihar kolay olan olandır, asıl zor olan bunları yaşayıp sapasağlam ayakta durabilmektir. bu annenin de çocukları için zoru başarmasını isterdim.. çok üzgünüm Allah rahmet etsin yine de yargılamak haddim değil.
devamını gör...
Allah bilir neler yaşadı neler hissetti de böyle bir karar vermek zorunda kaldı.. eğer vicdansız artniyetli biri olsaydı önce çocuklarını düşünmezdi..
Allah affetsin günahlarını..
devamını gör...
hakkında sosyal medya üzerinde gereksiz, samimiyetsiz ve alçakça duyar kasılan mevzu.

ulan kış geldi , havalar eksiyi gördü.
hanginiz birisinin derdi ile dertlenip, yakacağı var mı diye sokağa indiniz , hanginizin uykusu bölündü.
sıcak koltuklarınızdan yorum yapmak ne kadar kolay.

Allah merhumeyi affetsin.
ama üç beş beğeni alacağız diye merhumeyi ve yavrularını istismar etmeyin.
devamını gör...
--- alıntı ---

polis ekibinin çevrede yaptığı araştırmaya göre; emine akçay olaydan 4 saat önce cebindeki son 6 lirayı alıp yakındaki oduncuya gitti ve yakacak almak istedi. oduncu "bacım bu paraya odun mu olur?" deyip, emine akçay’ın ısrarı üzerine 10 kilo odunu çuvala doldurup, parasını almadan gönderdi.

--- alıntı ---

bardağın taşmasına sebep olan son damla, oduncunun parasını almadan kadına odun vermiş olması gibi görünüyor bana.
devamını gör...
bu ve bunun gibi olaylar insanlığımızın yüz karasıdır. komşusu açken tok yatan bizden değildir düsturunu benimseyen bir peyamber ümmeti olarak, o kadının o halini bile göre yardım da bulunmayan komşulara ve dahi şu an gündemi bir hayli mesgul eden rüşvet olaylarına ne desen az.
bir kap sıcak yemek çok görülmüş.
arkadaşlar geçenlerde instagram da bir çocuk film çekmek için herkesten bir lira bağış istedi. ve toplamdan 7bin küsur para topladı kamera almak için. şu insanlar için yapılamayacak bir şey miydi bu?
çaresizlik dünyada ki en kötü şey.
yazık.
devamını gör...
günümüzde yaşanan üzücü intiharlar yetmiyor muydu dedirten başlık. memleketimin yerelini takip ediyorum 4-5 günde bir intihar haberi var, memleketim küçük bir şehir belirtmek istedim bir tanesi hariç hepside borç ve işini kaybedip zihnen direnecek gücü kalmamış kişiler. bu kadar sıkıntı halinde hala daha bir sonraki seçimlerde tahtta olmayı hedefleyip insanları söylemleri ile kandıran ispat istendiğinde sadece kabul etmeyip kulak boyayanlar alacağınız olsun. alacaksınızda ben bir kez daha şahit olayım.
devamını gör...
cumamıza nasıl kara dersiniz diye dükkan basacak kadar, islamın son kalesiyiz diye kendine paye biçip vazifelendirecek kadar müslüman olanlar kimin müslümanı? zira "komşusu açken tok yatan bizden değildir" diyor islamın peygamberi aleyhiselam.

peki komşusu açken tok yatanlar kimdendir?
devamını gör...
fetocuların sosyal medyada bolca paylaştığı hadise. tabi fetocularla gönül birliği olan kk durur mu gündeme getirmiş bu mevzuyu. tabi bolca acıtasyon yaparak. kadının ailesinden yalanlama geldi. meğer kadın malını mulkunu yiyip bitiren kocası yüzünden bunalıma girip intihar etmiş. oysa bu fetoculara baksan tayyip kadını aç sefil bırakmış da ondan intihar etmiş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar