iki milyon suriyeli daha göçebilir öngörüsü

malum bir süredir rejim güçlerinin hama ve idlib kentlerine yoğun müdahalesi söz konusu. şu anda 300 bin suriyeli hama'dan idlib'e yönelmiş. eğer idlib'de de esad kontrolü sağlarsa bölge halkının türkiye'ye sığınmaktan başka çaresi yok denilmiş. eğer doğru ise türkiye'nin idlib'e müdahale etmekten başka çaresi kalmaz çünkü ülkemiz bu kadar suriyeliyi daha barındıramaz.


--- alıntı ---

"hama kırsalında rusya destekli hava saldırılarını sürdüren suriye rejimi, 10 gün içinde 100’den fazla yerleşim birimini ele geçirdi. bir yandan hava saldırılarından kurtulmak diğer yandan ise rejimin ele geçirdiği köylerden kaçan 300 bin suriyeli, muhaliflerin kontrol ettiği idlib bölgesine yöneldi. soğuyan hava ve devam eden bombardımanlar nedeniyle şartlar her geçen gün daha fazla ağırlaşıyor. idlib yerel meclisi, mevcut durumun devam etmesi halinde 2 milyondan fazla sivilin türkiye sınırına sığınmaktan başka çaresinin kalmayacağı uyarısı yapıyor."

--- alıntı ---

kaynak
devamını gör...
gelsinler yerli ve milli bütünlüğümüz yeter ki bozulmasın. tüm osmanlı coğrafyasında yaşayanlar buraya toplansın. hatta osmanlı yetmez anadolu selçuklu, büyük selçuklu, göktürklere kadar yolu var. gelsinler hep birlikte burada kardeş kardeş yaşarız. vergi vermelerine de gerek yok. biz onların eğitim sağlık iaşe donlarına kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılarız.
devamını gör...
gel hele gel, bi bizim evin arka bahçesinde domates ektiğimiz yer kaldı zaten oraya da 2-3 milyon sığdırırız gel...

ben orada yaşanan olaylara ağlıyorum. onlar buraya gelip “kiralar çok pahalı geri döncez” gibi laflar edince çok kırılıyorum.

suriyelilere küsüm.


https://www.google.com.tr/a...
devamını gör...
ben gelenlere kızmıyorum, çözümsüz olup çaresizce göç etmek konusunda ahkam kesemem. lağkin gelecek olan insanlar üzerinen edilen pazarlığın ve alınacak paranın derdindeyim. bu konuda konuşalım lan. ayrıca bu gelenler 2019 seçimlerinde oy kullanacak mı?
devamını gör...
şu saatten sonra suriye ve türkiye ayrı iki devlet olarak takılmasın bence. 10 yıla yakın beraberlik son göçten sonra evlilikle noktalanmalı. ya suriye türkiyeye katılsın ya da türkiye suriyeye. böyle ayrı gayrılar yaa çohh üzülüyorum çohh.
devamını gör...
haklı bir uyarı imiş demek ki. 300 bin suriyeli idlib'in türkiye sınırına 3 km uzaklıktaki kelbit bölgesine gelmiş. şu sıralarda da türkiye idlib'e müdahale etmeye hazırlanıyor. ayrıca afrin'e top atışları da gün boyunca sürdü. sanırım türkiye'nin şu anda öncelikli hedefi bu göçü engellemek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar