ikinci gezi kalkışması

son günlerde oldukça sık duyulan cümle.

farklı isimleri var ama sanırım anlatılmak istenen ikinci bir kalkışmanın yakın olduğu. istediğiniz kadar tez üretin; içi boş. millette karşılığı(nız) yok en baştan. üç-beş sol terör örgütü elemanıyla devrim yapma düşünceniz tam bir ütopya.
devamını gör...
birincisinin ne hayrını gördük ki; ikincisinin görelim dedirten eylemdir.
devamını gör...
bir milyon kadar ölünün mezarlarından kalkıp oy vereceği kalkışmadır, adı üstünce kalkmak, dikelmek anlamında.

bunları göremeyecez, ama hortlak tabi, olur öyle.
devamını gör...
hem eyleme katılanlar hem karşı çıkanlar meseleye henuz bir don bicemediginden herkes saskin herkes 'sarhostum abi' havasında ikincisi orgutlu olacagindan bir b.ka yaramayacaktir. cumhuriyet mitinglerinden farksız olmayacaktır.
devamını gör...
gene tencere tava gürültüleriyle uykumuzun kaçacağın gösterir.

bu arada bu reklamcılarda iş yok bunu da gördük. ulan ben tencere üreticisi olacağım bundan öyle bir faydalanırdım ki. "ülkemize demokrasi getirecek tencere. şimdi al hükümet devrildikten sonra öde. nasıl olsa hükümet düşünce paraya para demiyeceksin rahatça ödersin vatandaş. tencereni al ulusunu kurtar".

devamını gör...
birinci gezi parkında yarım kalan işleri tamamlamak üzere kurgulanacak ikinci gezi parkı vakasıdır.

ilk gezi parkı bileşenleri homojen olmadığı gibi niyet birliği de yoktu. planlı bir eylem değildi bu yüzden kitleleri heyecanlandıracak, sürekliliğini sağlayacak mantıklı bir hedefte gösterilemedi. olası bir ikinci gezi parkı toplaşması için siyasi konjonktürde pek büyük bir değişim olduğunu söylemek zor. ilk gezi parkına elinin kenarıyla destek veren gülen cemaati ikincisinde gövdesi koyacaktır ilkinden farklı olarak ama artık cemaatin de sosyolojik bir tabanı yok.

bugün akp etrafında kenetlenen toplum kesitleri, cumhuriyet tarihi boyunca kemalist rejim tarafından ötekileştirilen, düşman ilan edilen, aşağılanan, hor görülen kesimlerdir. doğal olarak ta cumhuriyetin makbul vatandaş saydığı kemalist rejim bağlıları dışında gezinin müşterisi yok.
devamını gör...
geziciler için son derece yıkıcı olur. ilkinde herkes şoktaydı, şimdi ise herkes uyandı. bir oldubittiyle şiddetten medet umulursa güvenlik güçlerinin yanında halk da artık sokağa iner.
daha olumsuz sonucu ise insanlar artık keskin sınırlarla birbirlerinden ayrılırlar, aynı ülkede iki toplum olurlar, bu da geleceğe farklı yollarla yansır.
devamını gör...
bazılarının keşke olsa da seçimlerden önce mağdur edebiyatı çevirsek diye yanıp tutuştukları arzu. daha önceden tecrübeli oldukları için bi sonraki sefere 50 liraya cast ajansından deri eldivenleri olan yarı çıplak zincirli fantezi öğelerini satın alıp kabataş ta boy göstermelerini sağlayabilirler.
polise molotof atan polis icat eden sistemden beklenir.

ama yemezler. gidin cemaatle güç paylaşamama kavganıza devam edin.
devamını gör...
tekrarı yapılamayan kalkışmanın ikinci ayağı.. doğu'da kürtleri ikna etmeye calisan hdp-pkk.. batıda beyaz turkler biraz da maykıl ceksin vari sendromluların olması icin cirpinip durdugu olamayan gelisme..

edit: o eksi nicindi lan yanlıs bisi mi dedik.. dogru degil mi bu.. sabahat tuncel hdp kurulurken gezicilerle birlestik simdi onlar dusunsun demedi mi..
devamını gör...
şu an malzemeler

lgbti'lerin yürüyüşüne alperenlerin karşı olduğu haberleri, üstüne bugün içki içildiği için basılan mekan görüntüleri ardından #cumartesi21decihangirdeyiz hashtagi. liselilerin bildirileri...

türkiye’nin kaos ortamına sürüklenmesi için ellerini ovuşturan fitneci-fesatçılar ve onları yani hainleri sevenler ulan acaba mı diye şu an sevinç duyuyorlar. duyuyorum. Allah fırsat vermesin. benim mevzum türkiye. parti vs derdim yok.

devamını gör...
şu an ekşi sözlükte tartışılan konu. bu adamlar harbi içiyor yalnız bu tartışmadan benim anladığım bu.

şimdi ilk mevzuyu geçen ağaçtan çıkartmışlardı bu seferde bira (evet o akollü içecek bira) yüzünden çıkartacaklar ve gerçekten umutları var.

böyle bir olay halk desteği almazsa başarısız olur. üç beş bira sevdalısının devrim yapabileceğini düşünmek kafanın gerçekten başka türlü çalışmasını gerektiriyor. eğer bunlar gerçekten bu mevzu ile olaya girerlerse gezi zekalı ifadesi ona yakın başka bir ifadeye dönecek.

yavrum siz ortamınızda rahat bir şekilde alkol, karı kız takılıyor olabilirsiniz ama anadolu'da halen tekel bayiden alınan bira gazeteye sarılarak götürülüyor mekanlara. lan onu bırak bu mevzu ile çıkarsanız sağlam içen çomar (onların deyimi) bile size destek vermez bir güzel sopa yersiniz. bu sefer polisten değil halktan ama.
devamını gör...
olursa ilk gezi olayları'ndan daha şiddetli olacaktır ama bu sefer marjinaller dışında kimseden destek bulamayacaktır. yalnız muhaliflerin sırf akp düşmanlığı için desteklerini esirgemeyeceklerini de unutmamak lazım.
devamını gör...
geçenkine üç beş ağaç meselesi dendi. bu defa eğer olursa insan haklarını, vatandaşlık haklarını savunmak üzerine muhalefet yapılır. hani o ülkü ocağını bence kimse kaale alıp eylem falan yapmaz ama yaparsa gerekçe sağlam hacılar.

olayı öyle biraya falan da bağlamayın. sonuçta mantıksal temellendirme yapmak istatistik ile oynamak kadar kolay.

hee eğer olursa alperenlere vdlerine karşı 2. geziyi destekliyor olacağım.
devamını gör...
ayaklanma bu ülkede bir kere denendi. bu ülkedeki vandal it kopuğun yapabilecekleri görüldü. bir daha bu yolu deneyeceklerini sanmıyorum.

ayrıca kafasında bir gram beyin olan bu tür kalkışmaların ak partiyi güçlendirdiğini anlamıştır.

isteyen çıksın. jop var yetmezse tazyikli su var o da yetmezse gaz var.

olursa bu sefer sert karşılık alacak kalkışmadır.
devamını gör...
bunlar işi sanata dökmüş belli. garipler akımı olan ilk gezi ikinci yeni şeklinde tezahür edecek desenize. kalkış kelimesini özellikle mi seçtiniz? teşebbüsü diyebilirdiniz fakat denemişsiniz. kalkış kelimesi mana ve mahiyeti bakımından çok yönlülük arz eder. gezi bağlarında dolanıyorum diye şarkısını da yapsınlar e olmadı. cümlelerimi ertem şener'in o meşhur repliğiyle bitirmek istiyorum.

afferim gezi, aslanım gezi, ellerinden öpüyorum gezi, her yerinden öpüyorum gezi, her yerinden her yerinden; toplu iğne başı kadar kuru yer kalmayana dek!
ulan pornografide çığır açacaksınız be.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar