ikinci gezi kalkışması

son günlerde oldukça sık duyulan cümle.

farklı isimleri var ama sanırım anlatılmak istenen ikinci bir kalkışmanın yakın olduğu. istediğiniz kadar tez üretin; içi boş. millette karşılığı(nız) yok en baştan. üç-beş sol terör örgütü elemanıyla devrim yapma düşünceniz tam bir ütopya.
devamını gör...
birincisinin ne hayrını gördük ki; ikincisinin görelim dedirten eylemdir.
devamını gör...
bir milyon kadar ölünün mezarlarından kalkıp oy vereceği kalkışmadır, adı üstünce kalkmak, dikelmek anlamında.

bunları göremeyecez, ama hortlak tabi, olur öyle.
devamını gör...
hem eyleme katılanlar hem karşı çıkanlar meseleye henuz bir don bicemediginden herkes saskin herkes 'sarhostum abi' havasında ikincisi orgutlu olacagindan bir b.ka yaramayacaktir. cumhuriyet mitinglerinden farksız olmayacaktır.
devamını gör...
gene tencere tava gürültüleriyle uykumuzun kaçacağın gösterir.

bu arada bu reklamcılarda iş yok bunu da gördük. ulan ben tencere üreticisi olacağım bundan öyle bir faydalanırdım ki. "ülkemize demokrasi getirecek tencere. şimdi al hükümet devrildikten sonra öde. nasıl olsa hükümet düşünce paraya para demiyeceksin rahatça ödersin vatandaş. tencereni al ulusunu kurtar".

devamını gör...
birinci gezi parkında yarım kalan işleri tamamlamak üzere kurgulanacak ikinci gezi parkı vakasıdır.

ilk gezi parkı bileşenleri homojen olmadığı gibi niyet birliği de yoktu. planlı bir eylem değildi bu yüzden kitleleri heyecanlandıracak, sürekliliğini sağlayacak mantıklı bir hedefte gösterilemedi. olası bir ikinci gezi parkı toplaşması için siyasi konjonktürde pek büyük bir değişim olduğunu söylemek zor. ilk gezi parkına elinin kenarıyla destek veren gülen cemaati ikincisinde gövdesi koyacaktır ilkinden farklı olarak ama artık cemaatin de sosyolojik bir tabanı yok.

bugün akp etrafında kenetlenen toplum kesitleri, cumhuriyet tarihi boyunca kemalist rejim tarafından ötekileştirilen, düşman ilan edilen, aşağılanan, hor görülen kesimlerdir. doğal olarak ta cumhuriyetin makbul vatandaş saydığı kemalist rejim bağlıları dışında gezinin müşterisi yok.
devamını gör...
geziciler için son derece yıkıcı olur. ilkinde herkes şoktaydı, şimdi ise herkes uyandı. bir oldubittiyle şiddetten medet umulursa güvenlik güçlerinin yanında halk da artık sokağa iner.
daha olumsuz sonucu ise insanlar artık keskin sınırlarla birbirlerinden ayrılırlar, aynı ülkede iki toplum olurlar, bu da geleceğe farklı yollarla yansır.
devamını gör...
bazılarının keşke olsa da seçimlerden önce mağdur edebiyatı çevirsek diye yanıp tutuştukları arzu. daha önceden tecrübeli oldukları için bi sonraki sefere 50 liraya cast ajansından deri eldivenleri olan yarı çıplak zincirli fantezi öğelerini satın alıp kabataş ta boy göstermelerini sağlayabilirler.
polise molotof atan polis icat eden sistemden beklenir.

ama yemezler. gidin cemaatle güç paylaşamama kavganıza devam edin.
devamını gör...
tekrarı yapılamayan kalkışmanın ikinci ayağı.. doğu'da kürtleri ikna etmeye calisan hdp-pkk.. batıda beyaz turkler biraz da maykıl ceksin vari sendromluların olması icin cirpinip durdugu olamayan gelisme..

edit: o eksi nicindi lan yanlıs bisi mi dedik.. dogru degil mi bu.. sabahat tuncel hdp kurulurken gezicilerle birlestik simdi onlar dusunsun demedi mi..
devamını gör...
şu an malzemeler

lgbti'lerin yürüyüşüne alperenlerin karşı olduğu haberleri, üstüne bugün içki içildiği için basılan mekan görüntüleri ardından #cumartesi21decihangirdeyiz hashtagi. liselilerin bildirileri...

türkiye’nin kaos ortamına sürüklenmesi için ellerini ovuşturan fitneci-fesatçılar ve onları yani hainleri sevenler ulan acaba mı diye şu an sevinç duyuyorlar. duyuyorum. Allah fırsat vermesin. benim mevzum türkiye. parti vs derdim yok.

devamını gör...
geldikleri gibi giderler evlerine, inlerine ya da her nerde hayatlarını idame ettiriyorlarsa artık. çapulcular. sahi, polis 15 dk geç gelirse mi hükümet düşüyordu? ne olunca düşüyordu yauv?
devamını gör...
şu an ekşi sözlükte tartışılan konu. bu adamlar harbi içiyor yalnız bu tartışmadan benim anladığım bu.

şimdi ilk mevzuyu geçen ağaçtan çıkartmışlardı bu seferde bira (evet o akollü içecek bira) yüzünden çıkartacaklar ve gerçekten umutları var.

böyle bir olay halk desteği almazsa başarısız olur. üç beş bira sevdalısının devrim yapabileceğini düşünmek kafanın gerçekten başka türlü çalışmasını gerektiriyor. eğer bunlar gerçekten bu mevzu ile olaya girerlerse gezi zekalı ifadesi ona yakın başka bir ifadeye dönecek.

yavrum siz ortamınızda rahat bir şekilde alkol, karı kız takılıyor olabilirsiniz ama anadolu'da halen tekel bayiden alınan bira gazeteye sarılarak götürülüyor mekanlara. lan onu bırak bu mevzu ile çıkarsanız sağlam içen çomar (onların deyimi) bile size destek vermez bir güzel sopa yersiniz. bu sefer polisten değil halktan ama.
devamını gör...
olursa ilk gezi olayları'ndan daha şiddetli olacaktır ama bu sefer marjinaller dışında kimseden destek bulamayacaktır. yalnız muhaliflerin sırf akp düşmanlığı için desteklerini esirgemeyeceklerini de unutmamak lazım.
devamını gör...
geçenkine üç beş ağaç meselesi dendi. bu defa eğer olursa insan haklarını, vatandaşlık haklarını savunmak üzerine muhalefet yapılır. hani o ülkü ocağını bence kimse kaale alıp eylem falan yapmaz ama yaparsa gerekçe sağlam hacılar.

olayı öyle biraya falan da bağlamayın. sonuçta mantıksal temellendirme yapmak istatistik ile oynamak kadar kolay.

hee eğer olursa alperenlere vdlerine karşı 2. geziyi destekliyor olacağım.
devamını gör...
pembe mabadlılarla comar kapısması seklinde adı konulan şey..
oyle diyorlar ne bileyim..
devamını gör...
ayaklanma bu ülkede bir kere denendi. bu ülkedeki vandal it kopuğun yapabilecekleri görüldü. bir daha bu yolu deneyeceklerini sanmıyorum.

ayrıca kafasında bir gram beyin olan bu tür kalkışmaların ak partiyi güçlendirdiğini anlamıştır.

isteyen çıksın. jop var yetmezse tazyikli su var o da yetmezse gaz var.

olursa bu sefer sert karşılık alacak kalkışmadır.
devamını gör...
bu kez yüzde elliyi istese de dışarı çıkaramaz erdoğan. oruç oruç ne kovalicam la solcu anarşikleri.
devamını gör...
bunlar işi sanata dökmüş belli. garipler akımı olan ilk gezi ikinci yeni şeklinde tezahür edecek desenize. kalkış kelimesini özellikle mi seçtiniz? teşebbüsü diyebilirdiniz fakat denemişsiniz. kalkış kelimesi mana ve mahiyeti bakımından çok yönlülük arz eder. gezi bağlarında dolanıyorum diye şarkısını da yapsınlar e olmadı. cümlelerimi ertem şener'in o meşhur repliğiyle bitirmek istiyorum.

afferim gezi, aslanım gezi, ellerinden öpüyorum gezi, her yerinden öpüyorum gezi, her yerinden her yerinden; toplu iğne başı kadar kuru yer kalmayana dek!
ulan pornografide çığır açacaksınız be.
devamını gör...
iddianın kaynaklarından biri 24 tv daimi yorumcusu ömer turan saat 22.05'de başlayacak lyon maçında önce tribünler karışacakmış.

iddiaya göre önce beşiktaş- lyon maçında tribünler referandum sonuçlarını protestoya başlayacaklar. maç çıkışında ise taksim'e yürüyüşe geçecekler.

-bu akşamki beşiktaş maçı kiritik. istanbul ve ülkedeki gezicilerin önemli kısmı ülkenin dört bir tarafından bu maça geliyor.

-akşamki maç baştan sona izmir marşı ve sloganlarla yankılanacak. 42 bin seyircinin 20 bini gezici. müthiş bir organizasyon maalesef.

-biletleri alındı, ceplerine 200 liralık banknotlar konuldu, dışarda olanlara uçak bileti alındı. görevleri akşam marş okuyup, slogan atmak.

http://www.internethaber.co...

inş. iddia olarak kalır bu yazılanlar...
devamını gör...
gezi parkı ruhuna sahip adam 200 lira için sokağa çıkmaz emin olun. gezi olaylarının ülke çapına yayılması da sebebi emniyetin içine yerleşmiş fetöcülerin ağacı korumak için parka çıkan insanlara orantısız güç kullanmasıdır. zaten amaç da ülkeyi karıştırmaktı. tayyip erdoğan da sivri dili ile iyice yangını körükledi. ağaç için sokağa dökülen insanlar zulme karşı sadece sayıca çoğalıp savunma yaptılar, hayatta kalmaya çalıştılar, yıkıcı bir karşılık vermediler. sonra ne oldu? pkk'nın şunların bunların provakatörleri indi meydanlara polise molotoflar falan.

ah şu akp'li kardeşler bir anlasa protesto için sokağa dökülenlerin vatan haini olmadığını sadece haksızlık ve hukuksuzluğa karşı durmaya çalıştığını.. bu ülkede kutuplaşma görmekten yorulduk, birbirine düşmanlık besleyen 2 kesim görmek insanı üzüyor artık.
devamını gör...
söyleyeni pek ciddiye almadığım için çıkacağını düşünmediğim olaylar. aynı adam referandumdan önce darbe ha geldi ha geliyor diyordu.

şu an böyle bir şeye kalkışacak olanlar sadece terör örgütü üyeleri olabilir. diğerlerine bakmayın hile var falan diyorlar ama söylediklerine kendileri de inanmıyor. haksız oldukları bir konuda kendilerini niye ateşe atsınlar.

devamını gör...
sonucu birinciden farksız olur.

tanımı yaptığıma göre asıl konuya geleyim:

keşke ilkinde o pkk ve apo bayrakları ile, orayı burayı yakıp yıkıp yağmalayanlar ile saf durmasalardı, onlara engel olmak ve onları temizlemek için uğraşsalardı da biz de samimi olduklarına inansaydık.

sadece haksızlık ve hukuksuzluğa karşı durmaya çalışırken yukarıda bahsettiğim durumların haksızlık ve hukuksuzluk olmadığını düşünüyorlarsa ya da cumhuriyet tarihi boyunca olduğu gibi sadece kendilerini rahatsız eden haksızlık ve hukuksuzluklara karşı duruş sergiliyorlarsa orasına bir şey diyemem.

devamını gör...
sanırım böyle bir şey var. 19 kişi gözaltına alınmış ve terörle mücadele şube müdürlüğünün açıklaması. http://www.diken.com.tr/hay...

--- alıntı ---

terörle mücadele şube müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, gözaltına alınanların ‘halk oylamasından çıkan ‘evet’ kararının meşru olmadığını iddia ederek il genelinde gerçekleşen protesto eylemlerinde grupları provoke ederek, gerek sosyal medya üzerinden gerek izinsiz toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile halkı kin nefret ve düşmanlığa sevk eden, 2013 yılında ülkemiz genelinde yaşanan gezi olaylarına benzer olayları başlatmaya çalışarak referandumun iptal/tekrar edilmesini sağmaya çalıştığının’ tespit edildiği belirtildi.

--- alıntı ---
devamını gör...
terörle mücadele şube müdürlüğü'nün reklamını yaptığı şey. maşallah tüm ayrıntılarını vermişler göstericilerin niyetinin. içerdeki fetocular meşaz mı veriyor acaba?
devamını gör...
piyon arayanlar için sevindirici gelişme olur. başarılı ya da başarısız olsun zarar gören ülkemiz, sevinen başkaları.
devamını gör...
ömer turan'dan sonrasını okumadığım iddia. türli kalkışma terör olarak algılanıp ona göre muamele edileceğinden hiç şüpheniz olmasın.
devamını gör...
sivil isyana sadece kolluk kuvvetleri müdahele ettiği sürece sorun yok. ama sivil-sivil çatışmasına dönüşmemesi için gereken sükuneti herkesin göstermesi gerekir. en son suriye'de bu iş böyle olmaz deyip siviller kolluk kuvvetinin görevini yerine getirmeye kalkınca olanları hepimiz gördük.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar