iktisat

okunmasının günah olduğunu zannetmediğim insanlık için en önemli bilim dallarından biridir. islam'a göre faiz almak ve vermek haramdır, öğrenmekte bir sakınca yoktur. ayrıca işletme ile birlikte katsayı problemi nedeniyle bir çok imam hatip lisesi öğrencisinin ilahiyattan sonra en çok tercih ettiği bölümlerden biridir. a grubu kadrolarda meslek sahibi olabilmek için a dan z ye yalanıp yutulmalıdır.
devamını gör...
genelde ceteris paribus çalışan bilim....reel dünyada binlerce değişken bir girer olaya, bilim bilimsi olur... reel mutlak doğru??? ... tarihte yaşanan ve yaşanmaya devam edecek tüm ekonomik dengesizlikler ...konjoktürel dalgalanmalara devam...
devamını gör...
keynes in kim olduğunu öğrenmeme yarayan kavram. yalnız bana çok soyut geliyor bu işler. her şey kağıt üzerinde. iktisat ın tillahını paranın icadından önce yapmışlar.
devamını gör...
monern insanın dini. sosyalisti de bu din üzerinden konuşur kapitalisti de ve ne yazık ki şimdiler de müslümanı da. birinci cümle ile bu dine girersin. insan ihtiyaçları sınırsızdır.
devamını gör...
türkiye'deki birkaç üniversite haricinde son derece kötü bir şekilde eğitimi verilen bilim dalı. gerçekten sağlam bir ekonomi bilgisi edinmek isteyen ve yurtdışında en iyi üniversitelerden yüksek lisans düzeyinde kabul almak isteyen arkadaşlara şu bölümlerde okumalarını tavsiye ederim: bilkent iktisat, koç iktisat, boğaziçi iktisat, odtü iktisat ve de sabancı. ayrıca iktisat eğitiminin lisans ve yüksek lisans eğitimleri birbirinden oldukça farklıdır. yüksek lisans eğitimi ileri düzey matematik bilgisi gerektirir. akademik kariyer hedefleyenlerin lisans zamanı mümkünse matematik bölümünden birkaç ders alması farz olmasa da vaciptir.
devamını gör...
kuramlar ,modeller ,makrosu ,mikrosuyla ömrüm yeterse okul bittikten sonra belki okurum diyeceğim bölüm evete hadidnde fazla mezun olması ayrı bir konu
devamını gör...
müslümana, hangi kıt kaynaklar? ve hangi sınırsız ihtiyaçlar? diye sormasına sebep olacak modern bilim dalı. rızk ve kanaat'in ne demek olduğunu bilmeden tahsil edilmemesi gereken bilim dalı.
devamını gör...
tanımı itibariyle müslüman kardeşlerimizde "rızkı veren Allah'tır. bunlar neden bahsediyor." tepkisini uyandıran fakat günümüz şartlarında olmazsa olmaz bir hal alan bilim dalıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar