ilem

küçük bir bilim sanat vakfı. ancak onun düzeyine erişebilmesi için daha çok fırın ekmek yemesi gerekiyor. üstelik seminerlerini cumartesi gününe koymuşlar. bilim sanat dururken ilem'e gitmek pek cazip gelmiyor.
devamını gör...
bilim sanat vakfıyla alakası olmayan dernektir. ilemin yönetici abileri çok sıcaktır. derse gitmediğinizde sizi ararlar, nerdesin niye gelmedin derler. yeri gelir sizinle sigara içerler. yeri gelir farabi'den gazali'ye müthiş bir coğrafyanın eserlerini şahsiyetlerini konuşurlar. kraldırlar, candırlar. dersler üsküdar'dadır. derslerden sonra çınaraltına gidilir. çaylar içilir. dağılınır.
devamını gör...
bilim sanatın o pek resmi ama kuru kalabalık görünümünden uzaktır. profesyonellikte belki bsv kadar değildir ancak samimiyet oranın çok üstündedir.. son yıllarda bu samimiyetini kaybetmeden profesyonellik açısından da mesafe katetmiştir.
devamını gör...
gelen öğrencilerle her türlü konuda birebir ilgilenmesiyle, okuma gruplarıyla, kamplarıyla, samimi abileriyle, hocalarının kaliteli olmasıyla oraya giden öğrencilere kesinlikle bir şeyler kazandıran bir dernektir.
devamını gör...
kurumsallaşmamış bir yer olduğu için güzeldir... boş bulduğunuz yerde namazınızı kılarsınız, mutfağa fln kendiniz girersiniz..
ama ileride akıbeti bisav gibi olacağından şimdiden tadını çıkarmaya bakın derim..
devamını gör...
bu sene yaz akademilerine katıldığım baya maşallah bir dernek.
akademinin başlayacağı günden önce darbe olunca acaba ertelenir mi, iptal olur mu diye düşünsek de katılım yeterli olduğu için zamanında yapıldı.
alanlarında çok iyi akademisyenlerden ciddi anlamda faydalandık. aynı zamanda çok tatlı bi rehber eşliğinde * istanbul içi kültürel geziler de yapıldı.
sırf etkinliklerine katılabilmek için istanbulda yaşamak isterdim. yaşayan/okuyan yazarlara da tavsiyemdir. çok sıcak bir ortamı var, bi gidin bence pişman olmazsınız . *)
devamını gör...
çok güzel derslerin, ilmi faaliyetlerin yapıldığı kuruluş.
ama eskiden gitmiştim. şimdi yeni taşındığı yere hiç gitmedim.
orda bir ilem var uzakta, o ilem bizim ilem'imizdir gibi bir tavır oldu ama gerçekten hep gitmek istiyorum, daha doğrusu gitmediğime yakınıyorum zaman zaman.
devamını gör...
üst entrylerde abi falan diyorlar.

bilemiyom hacıt ben tırstım.

bir kaç videolarına baktım; her zaman kısık sesle ve yavaş konuşan insanlardan işkillendim lan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar