ilginç bilgiler

işe yararlılığı tartışılan fakat duyunca bazen düşündüren,bazen tebessüm ettiren,bazen şaşırtan,bazen kahkaha attıran,bazen üzen bilgilerdir.
paylaşalım bildiğimizi payına düşen payına düşeni alsın.

-2015 yılında selfie çekmeye çalışırken hayatını kaybedenlerin sayısı, köpek balığı saldırısında ölenlerin sayısından fazla imiş.
#E8jnqAqsakqw" target="_blank">http://mashable.com/2015/09...
devamını gör...
atların 4 eşeklerin ise 4 ayağı vardır; ama tavukların ayağı 2 tanedir.

bunu sen istedin editi: köpekbalığı saldırıları en çok avustralya'da görülmektedir ama burada da arı sokmasıyla ölenler köpekbalığı saldırılarından ölenlerden 100 kat daha fazla olup boğulma sonucu ölenlerin sayısı ise 1000 kat daha fazladır. güney afrika'da son 35 yıl içerisinde en çok saldırıya sörfçüler ve zıpkıncılar maruz kalmış olup, bu arada yalnızca bir dalgıç ciddi biçimde yaralanmıştır. akdeniz sularındaki köpekbalığı saldırılarına ait bilimsel raporlar incelenecek olursa 1863-1961 yılları arasındaki yaklaşık 100 yıllık sürede sadece 18 saldırı olayının gerçekleşmiş olduğu görülür. 1960'lı yıllardan sonra akdeniz'deki bu tip olaylara ait raporların bilimsel yayınlarda yer almadığı gözlenmiştir. saldırı olaylarındaki en yüksek sayıya ıtalya kıyılarında rastlanmıştır (5 saldırı). bunu yunanistan (4), mısır (3), yugoslavya (3), malta (1), fransa (1) ve kuzey afrika kıyılarındaki belirsiz bir bölge (1) izlemektedir.

o kadar da ilginç değilmiş di mi?
devamını gör...
2015 yılında selfie çekmeye çalışırken hayatını kaybedenlerin sayısının, köpek balığı saldırısında ölenlerin sayısından fazla olması doğru olsa da, karşılaştırma istatistiksel bir hatadır.

milyonlarca insan selfi çekerken köpekbalığı ile burun buruna gelen kaç kişi vardır acaba?

ayrıca selfie çekenlerin muhtemelen %99'u hayattadır ama köpekbalığı saldırısına uğrayanların ancak %1'i hayatta olsa gerek.
devamını gör...
michael jordan‘ın bir senede nike reklamlarından kazandığı para, malaysia’daki nike fabrikasinda çalışan tüm personelin aldığı bir senelik maaşın toplamından daha fazlaydı.
devamını gör...
eğer bir yerde silah sesi duyarsanız korkmanıza gerek yok. o mermi size sıkılmamıştır. çünkü modern silahlarda mermi hızı ses hızından fazladır. vurulan kişi merminin sesini duymadan önce mermiyi vücudunda hisseder.
devamını gör...
youtube'da video izlerken rakamları kullanarak videoyu ileri geri alabilirsiniz.
videoyu izlerken 1'e basarsanız video % 10'dan itibaren devam eder. 2- % 20, 3-%30 ... 9 - % 90 dan itibaren videoyu oynatır.
eğer sıfıra basarsanız video başa gelir.
sanırım videoyu oynatırken gereksiz görülen yerleri hızlı hızlı atlayabilmek için düşünülmüş.
pek kullanışlı değil ama yine de var böyle bişe.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar