ılımlı sosyalizme yakınım

iyi parti kadıköy belediye başkanı emre kınay'ın beyin yakan açıklamasıdır. emre kınay tiyatro ve sinemamızın kaliteli ve iyi oyuncularındandır. sanatımızın entelektüel güzel abilerindendir aynı zamanda. ama işte siyaset böyle kaliteli abilerimize bile nasıl maymunsal laflar ettirebiliyor.

bir arada ödp'li kardeşlerimizin ''demokratik sosyalizm'' mottosuyla adam kafalama girişimleri beynimi yakardı. demokratik sosyalizm anlatım bozukluğudur. sosyalizm zaten demokratiktir.
ılımlı sosyalizm de olmaz, henüz icat edilmemiştir. siyasetin yeni ismi emre bey, bunu kuramsal bir bilime otturtu da bizim mi habarımız yoktur. daha bir ayrıntılı anlatsın hele, belki bizim de canımız ılımlı sosyalist olmayı çeker.

veyahut, emre abi bizden uzak ol da, kime, neye yakın olursan ol demek istiyorum.
devamını gör...
“sosyal demokratsın yani, lenin’in ‘devlet ve devrim’ kitabında itin bilmem neresine soktuğu klikten” diye cevaplanası beyanat. her kulturkampf’ın ılımlısı gibi bu sosyal demokratlar da çelişkiler yumağı...

“bir sosyalist demokrasiye ancak ve ancak onu yıkmak için girebilir, daha doğru ifadeyle sızabilir” (lenin, devlet ve devrim).
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar