tohumdan ormana dönüşmüş sözlüğün gediklisi. kalubeladan bu yana sözlük yazarıyım, konjonktürel süreçlerden, darbelere hiçbir şey etkilemedi bunların varlığını. nasıl bir işsizlik tutkusu haceli sizdeki ? foucalt'ın sarkacıyla başlayıp üç saat sonra iç çamaşırının rengini beyan etmeye geçiş için ne yaşıyorsunuz kafada ?
devamını gör...
çizgisini bozmamış bir yazar olarak ustume alınmamakla beraber bu minvalde tanım girenleri ben de kınım kınım kınıyorum. munafik tavri agır gelir ama bu yaklaşım ise başladığı 10 deneme suresinde yalakalık yapıp sonra saçmalayan kisi ile aynı. köprüyü gecene kadar ayiua dayı demektir bunun adı. fetocu musunuz ulan siz?
devamını gör...
anlaşılamayan yazardır. içini dökmek ve rahatlamaktır niyeti. ama içinde ne varsa. don renginden, el değmemiş fantezilerine kadar.

bu işin daha sağlıklı yöntemi bir karşı cins (veya kendi cinsi ne bilim tecih mevzusu sonuçta) bulup içini boşlatmaktır ama garibimin elinde sözlük var ve zor durumda. ne olur biraz anlayış gösterseniz.
devamını gör...
normaldir. nitekim basta sozluge yabanci olundugundan takim elbiseyle falan dolasilir. saygisizlik edilmez, milletle yuz goz olunmaz. sonra biraz zaman gecirdikten sonra sozlukle icli disli olunur. takim elbiseler cikarilip bicamalar geyilir. arada osurulur, gegirilir. milletle yuz goz olunur. artik sozluk bir ev ortamidir iste.
devamını gör...
ilk 5 tanımı kopyala yapıştır mantığı ile sözlüğe kazandırmışsa şayet doğal karşılanması gereken durumdur.

yada ne bilim ortama alışınca cıvıtan tiplerdendir.
devamını gör...
ben de bu yazarlardan çok çekenlerdenim ama zamanla onları çözmeyi de öğrenmiştim. temsili olarak şu şekilde başlık açıp tanım girerler.

çaylaklık dönemi

1- değer paradoksu
2- psikanaliz
3- tanzimat dönemi türk edebiyatı
4- rönesans dönemi sanat akımları
5- frida kahlo

yazarlık onaylanır

6- büyük memeli kadınların çekici olmaması
devamını gör...
kısa tanımların daha çok reaksiyon alması sonucu ortaya çıkan durum. upuzun yazıp her kelimeyi özenle seçiyorum ama kimse okumuyor sanırım. o yüzden başlığa aklıma gelen bir iki cümleyi yazıyorum artık. gerçek hayatta yeterince ciddiyim zaten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar