geceleri taksi şoförlerine 50 tl vermeyin. el çabukluğuyla 5 tl ile değiştirir, "abi/abla 5 tl vermişsin." derler. bir de öyle psikopat tiplilerdir ki bunu yapan şoförler, itiraz etmeye korkarsınız.
devamını gör...
hiç kaybolmayacağınız bi şehre geliyorsunuz, kafanız rahat olsun. burda her yol kızılaya çıkar.

semtlere yüklenen saçma ve abartılı anlamlara şaşırmayın. hiçbirinin diğerine üstünlüğü yok, sadece sürü etkisiyle sahipleniyor insanlar.

gece gündüz ısı farkları yüksek olur, şimdiden mont kazak vb getirin.
devamını gör...
burda deniz yok diye ağlamayın.
o geyiğe sarmayın.

bi de bura koca başkent. yolumuzu izimiz kolay buluruz demeyin tek meydanlı ankara'da kaybolup esklişehir yolundan döndürülen insanlar var.
devamını gör...
kişi başına düşen devlet adamı sayısı diğer illere nazaran daha yüksek olduğundan eliniz deklanşörde hazır dursun.
sonra hava neyim atarsınız ne bileyim işte.
devamını gör...
özellikle şahsi arabanızla gelmişseniz; çankaya, cinnah, hoşdere vb. devlet erkanının sık kullandığı caddelere girmekten sakının. ankaralılar bu konuda tecrübeli, anında arkadan gelen eskorta yol açıyor, kendilerini kurtarıyorlar. ama yabancıysan işin zor. pat diye koca reis-i cumhurun 50 araçlık ekibinin arasında kalırsın. sonra dat dat sesleri, yanar dönerli lambalar, megafonla "pejo!!! çekil aradan" * höykürmeleri arasında kalakalırsın. ırak'ta patlamanın çatışmanın arasında bile kalsan bu kadar gerilimli olmaz...
devamını gör...
ne yaparsanız yapın, mümkünse geldiğiniz gibi geri gidin, fazla kalabalık yapmayın kardeşim*.. türkiyede başka bir sürü şehir var, gidin oralarda biyerlerde yaşayın..istanbul'dan sonra bi burası kaldı, bari bırakın ankara "yaşanacak şehir" olarak kalsın.. istanbulu mahvettiniz, ankarayı yedirmeyiz!..
devamını gör...
bütün yollar kızılay'a çıkar kaybolurum diye üzülmeyin.
yanlış yerde inerseniz biraz fazladan yürürsünüz hepi topu. sonra ankaray'ı buldunuz mu zaten geldiğiniz yere dönme işinin yarısını hallettiniz sayılır. son durağı aşti dir çünkü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar