ilk kez aşık olacaklara tavsiyeler

öncelike diyorum ki, yazıdaki ''aptal, mal'' gibi kavramlar birer hakaret olarak algılanmamalı.

her ne kadar aşk boktan desem de siz bu tavsiyeye sittin sene de uymayacaksınız ve yine de aşık olacaksınız.

her şeyin bir üsulu, usturubu vardır, bunda da öyledir. aşık olacağınız kişiyi doğru seçmek gerekir. ilk gördüğünüz kişiye aşık olma işinden vazgeçin, öküz müsünüz ki gördüğünüz trene aşık oluyorsunuz? ilk görüşte aşk diye bir şey yoktur, bunlar tamamen saçmalık dolu sözlerdir. kendi açımdan bakacak olursak ilk görüşte aşk diyen kişiler, birbirlerinden seksüel açıdan beraber olmak isteyen hayvanlardan oluşur. ilk görüşte aşk, hayali bir üründür.

aşık olacağınız kişiden ilk önce sadece hoşlanırsınız ki, aşık olmak günler, haftalar hatta aylar sürebilir. - 7 ay bekledim ulan:(- aşk bir süreçtir, her şey konuşmayla başlar. atalarımız ne demiş, insanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır. siz de bu süreçte sevdiğiniz ya da seveceğiniz kişiyle uzun uzun konuşun. 7 ay gibi bir süre bekledim ve a'dan z'ye bir çok şeyini öğrendim bu sürede tabiki. siz de bu işlemi yapın ki daha sonra seveceğiniz kişi de bilmediğiniz huylar gördüğünüz de ''hadi canım, bu insan daha önce böyle değildi, şimdi de nereden çıktı'' demeyin.

bu süreçte ne kadar çok şey bilirseniz o kadar iyidir ki daha sonra sorun yaşamayın. gerçi yıllar bile geçse insanların bilinmedik huyları ortaya çıkabiliyor. yani aşık olma sürecini fazla uzatmanın da bir mantığı yok.

öğrenciyseniz, aşık olmayın. aşık olursanız, gözünüz dersleri görmez. sevdiğiniz kişiyle daha çok vakit harcama isterken, dersler birikir birikir ve dağ olur. sonra ipucunu tutamazsınız ki devamını getirebilesiniz. biliyorum ki bunu da çok iplemeyeceksiniz ve aşık olacaksınız. o zaman sevdiğiniz kişiyle aranızda bir sözleşme yapın ve birbirinizin derslerine yük olmayın, ortak olun. bu şekilde her iki şartta da mutlu olabileseniz.

askere gitmeden aşık olmayın, çünkü kızlar ya da kadınlar askere giden sevdiklerini çoğu zaman yarı yolda bırakmışlardır, askerde ayrılık hissettiğiniz zaman da intihara daha çok yakın oluyorsunuz. silah size şah damarınızdan da yakın.

liseli kızlara aşık olan erkekler, aşık olup da öküzlük daha doğrusu hayvanlık yapmayın. liseli iseniz amenna ama değilseniz kız ile aranızda çok büyük bir yaş farkı var ise insan gibi durmuyorsunuz. insanların sizlere baktığı zaman seksüel bir bakış açısıyla beraber olduğunuz apaçık belli.

liseli kızlar sizler de her önünüze gelen aşık olmayın. okulda, çok sıradan biri olabilirsiniz. diğerleri gibi popüler olmadığınız için sevilmediğiniz için size ilk seni seviyorum diyen insanla beraber olmak isteyebilirsiniz ama bilin ki bunun aşk ile hiçbir bağlantısı yok. tamamen farklı bir şey.

erkekler, sevdiğiniz kıza ne kadar çok değer verirseniz verin, hiçbir zaman kızın istediğini veremezsiniz onun için abartmayın işi. ne kadar değer verirseniz kız sizden biraz daha fazlasını isteyecektir.

kızlar, sizler de, seveceğiniz kişiden aptal aptal şeyler istemeyin. bir şey olduğu zaman empati yapmayı öğrenin yoksa baya bir küfür yiyorsunuz söyleyelim. ayrıca yanyana iken iyi olup da uzaklara gidilince, okul için iş için ya da herhangi bir başka şey için hemen soğuk davranma aptallığından vazgeçin, biliyoruz ki böyle olan tipleriniz var. ek olarak, uzakta iken iyi ama yakında olunca tuhaflaşan tipleriniz de var. hiç çekilmez oluyorsunuz haberiniz olsun.

kızlar, bir erkekten, askerde iken, uzaklarda eğitim görülürken ayrılınmaz. ne kadar az severseniz sevin ama bu zamanlarda ayrılmayın. insan, daha da bir çıldırıyor bu zamanlarda.

erkekler, siz de bir kızı sevecek iken gidip de başka bir kıza aşık olma mallığından vazgeçin. bu nasıl bir aşktır ulan. daha 2 gün önce senden başka kimseyi sevmeyeceğim deyip bir başkasına yine aynı kelimeleri söylemek. kızlar bu söz sizin için de geçerli.

aşk, bir kişiyle hatta ilk kişiyle olursa daha güzel olur.

en son olarak da, aşık olacaksanız, adam akıllı olun ve ayrılmayın.

odun diye yaftalanan başak burcu erkeği bildirdi.
devamını gör...
olmuyorsa olmuyordur, zamanla olur diye vaktin geçmesini beklemeyin bu meyve değil ki zamanla olgunlaşsın.. gözlerinizi her zamankinden dört açın, çok ciddi değilseniz tiz vakte geçer, fazla üstünde durmayın... yok illa da aşık olmak istiyorum diyorsanız da ilk aşk acısını çekmeye hazırlıklı olun..
devamını gör...
kendinizi acıya tamamen hazır hissetmeden bu işe kesinlikle kalkışmayın. sonu kötü bitmeyedebilir-ki zaten bitecek diyerek başlanmaz. ama kötü biterse hazırlıksız olmak insanı eşekten düşmüşe döndürür. hatta eşekten düşmek tabiri az kalacaktır.
devamını gör...
eğer görücü usulüyle aşık olmuşsanız çıkışı olmayan bir sürece girmiş olursunuz. benim başıma geldi. sakın haaaaaaa görücü usulünde duygusal hareket etmeyin. işi mantığa vurun.
devamını gör...
son kez aşık olmayacaksınız. bunu bilin yeter. çünkü ilkler her zaman biter. onu unutamıycam rüyalarıma giricek böhhüü diye zırlamayın. unutacaksınız, rahat olun.
devamını gör...
kendinizden düşük seviyedeki bir kıza aşık olmayın.. bu seviye para pul değil tabii.. kültür birikimi ve eğitimi kastediyorum.. gözünüz hep yükseklerde olsun.. kendinizden düşük seviyede bir kızı etkilemek kolay oluyor.. onu elde etmek de kolay oluyor.. sonra bir müddet sizin yanınızda eziliyor ve onu eğitmeye başlıyorsunuz ister istemez.. sonra gerizekalı seni geçtiğini falan sanıp sana tekmeyi basıyor.. sen de mal gibi kalıyorsun ortada.. "e sevüyörümmmm" diye zırlamaya başlıyorsun.. halbuki bir geçmişe dönsen aslında o kızın seni hak etmediği gerçeğiyle karşılaşıyorsun.. işte bu gibi şeylere hiç gerek yok.. direk gözünü okuldaki en çalışkan kıza dik.. hiç değilse mekandaki en güzel kıza aşık ol yani..
devamını gör...
size olmayın demiyorum. olun, hobi olarak yine olun. fakat gözünüzü seveyim bu süre içerisinde, hatta özellikle ayrıldıktan sonraki 6-7 ay facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinden uzak durun.

zira normalde kapağına dokunmadığınız kitaplardan, yolda görseniz " ateş var mı birader" diyeceğiniz edebiyatçılardan, alıntılar yapıp birbirinize imalı laflar sokuşturma çabanız edebiyatımızda nihat doğan etkisi yapmakta. ama neyse... gençsiniz kanınız kaynıyo tabi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar