ilk onbirin maç öncesi çektirdiği posterlik fotoğraf

futbol takımlarının önemli maçlarda çektirdiği fotoğraf.

kısalar önde çömelir, uzunlar dikilir. bu fotoğraflarda dikkati çeken takımın sürekli onbirinde oynayanlardan birisinin sakat ya da cezalı olması nedeniyle senede 2 kez forma giyen adamın fotoğrafta yer almasıdır. sen kulübe demirbaşı ol, bütün sene en fazla 2 maçta oyna, poster fotoğrafında yer al.

seneler sonra ele geçen bu posterde yaşça küçük birisi size fotoğraftakileri sorunca adı da hatırlanmaz bu herifin.
devamını gör...
90lı yıllarda gazetelerin spor sayfalarının en sevdiği fotoğraftır. hatta ayaktakiler, oturanlar gibisinden isimleri sıralanırdı futbolcuların. aynı dönemde bir de adaş olan futbolculara büyük, küçük gibi önadlar getirilirdi.
devamını gör...
bir klasiktir. eskiden satılır ve aranırdı. artık maddiyatın ağrı dağını aştığı günümüzde çokta matah bir şey değil. 90'ların posterlerini topladığım zamanları bilirim. ben de oturanların arasında oldum hep. çömelmenin bir usulü vardı. güngören modeli değil baldır kaslarını gösterecek kadar eğileceksin, kah parmaklar yere değecek, kah değmeyecek şekilde olacak.
devamını gör...
harika bir tespitte bulunulmuş ilk tanımda! takım şampiyon olunca imzalanan formada en görünen kısma en büyük imzayı da yine o yırtık dondan fırlayan, seneye kimbilir hangi anadolu kulübüne kiralanacak olan o müzmin yedekler atar.

galatasaray'ın "uefa kupası" kazandığı maçtan sonra kupayı alıp stad etrafında koşarak tur atan yedek ve beceriksiz genç kaleci kerem'i düşününce, böylesi komik tesadüfler masum bile kalıyor.

ben böyle fotoğraflarda en çok as kadroda olup büyük işler yapmış yıldız oyuncuyu göremeyince onun adına ilginç biçimde üzülen kişiyim işte. herif senede 5 milyon euro alıyor, onun varlığından bile haberdar olmadığı fotoğrafta yok diye ben üzülüyorum. başkasının günahına ağlayan adam filan da değilim üstelik, gayet realist biriyim yani tuhaf şey.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar