siradan muslumanlari gectik, cilbap giyen, burka ya da nikap takan, carsafla gezen musluman kadinlarda bile gorulen tehdit. demokratik ve laik duzen kendine bu hakki verdigi icin cok rahat bir sekilde kocasini bosamakla tehdit eder. halbuki dinini bilse, kocasini boyle tehdit etmeye curet edemezdi. o da biliyor ki tagutun mahkemesine gitse ve kocam ikinciye niyetlendi dese musrik hakim onu tel celsede bosayacak ve kocasina yuklu tazminat ve nafakaya mahkum edecek. iste laik ve demokratik kufur duzeninin kendine tanidigi bu hakki silah gibi kullaniyor kadinlar.

halbuki kocasi onun gonlunu almak icin konuyu acmis ve ikinciyi alacagini kendisine bildirmistir ama bunu kadinlar onuruna yediremiyor ve hemen bosama tehditinden bulunuyor. halbuki kocasi kendisinden izin almak zorunda bile degil ama o bilmiyor. maddi durumu olmayanlari gectik, maddi durumu olan ve dindar diye nitelendirilecek kadinlar bile suanda boyle. bunun sebebi ise musluman kadinlar arasinda zehir gibi yayilan feminizm fitnesi...
devamını gör...
türkiyede yetişmiş ve ömür boyu bu adamın tek eşi olacağım düşüncesiyle evlenen kadının ikinciye hazırlıksız yakalanıp olmayan hak tehditi.

erkeklerin böyle bir hakkı var ama kullanmamaları tavsiye edilen bir hak.
sanki herşey hallolduişimiz ikinci nikahlara kaldı.
o yüzden müslüman erkekler islam davasıyla uğraşsın uçkur davasıyla değil.
devamını gör...
ilk zevcenin tehdidi olması hasebiyle yanlıştır, halbuki ikinci veya üçüncü zevce bu tehditte bulunsaydı belki bir taraftan kurtarırdı.(u: )

şaka maka bir yana, yurdum müslüman kadınının büyük handikaplarından biridir.
misal en olumlu yaklaşan bile şunu der; tamam dinimizce çok eşlilik helal, ancak tavsiye tek eşlilik yönünde. veya müslüman erkek bütün her şeyi çözdü tek derdi çok eşlilik mi kaldı? veya efendim dinimizce müsaade edilen çok eşlilik, uçkur gayesi taşımayan çok eşliliktir vs.

şimdi güzel kardeşim, islam fıkhında tüm sorunlarını çözmüş, uçkur derdi olmayan adam ancak çok eşli olabilir diye bir hüküm yok. bunu bilin.
ayrıca kadının sosyal hayattaki pozisyonu ile ilgili islam dininin tavsiyelerinden de öte emirlerine bile onlarca takla attırarak arzularına uyduran bazı kimseler, nasıl olur da bu husustaki tavsiyeyi en büyük farzlardan bir farzmış gibi ortaya koymaya çalışır anlamış değilim.

misal, bir kimse namaz kılmasa ne olur desek. hemen ard arda şu cevaplar sıralanır; efendim günahkar olur ama bu onunla rabbı arasındadır. veya x bir haram fiil için yine mesele Allah'a direk havale edilir. gel gör ki, iş insanların nefsine dokunacak oldu mu? helal olan şey dahi bir anda en büyük haramlardan bir harammış gibi tepki gösteriliyor.

hep dediğim bir şey vardır; yurdum müslüman kadınının imanını anlamak için çok eşliliği soracaksın, yine yurdum faşistinin imanını anlamak için karşıt ırk hakkındaki fikrini soracaksın.
devamını gör...
Allah ın verdiği ondan izin almaksızın başka hatun alamaz hakkını bilen kadındır. laiklikten değil islamdandır. * *
atıp tutacak arkadaşlarda önce bu hak ve hukukları öğrenirlerse destekli atabilirler komik duruma düşmezler. *
devamını gör...
ikinci eş için kendisinden izin istemeye gerek olmadığını bilmeyen zevcenin tehdididir.
islam fıkhında aksi bir hüküm bilen varsa, ortaya koysun da bizde öğrenelim. öyle kafadan dinde hüküm irad etmek haramdır bu bilinmeli.
devamını gör...
yorumlar itibariyle mübarek müslüman kalabalığı ikiye böldüğü anlaşılan başlıktır. ah müslüman ah, hep işine geldiği gibi değil mi?
devamını gör...
2018 türkiye’sinde yaşanması muhtemel olmayan hadisedir.

islamî çerçeveden bakılınca bu ilk zevcenin islam fıkhına hakim olmadığını anlarız.

Allah’ın izin verdiğine karşı durmak senin ne haddine diyesi geliyor ya insanın, neyse...
devamını gör...
başlangıçta kadının bunu biliyor olması gerekir.

zira dinimiz açısından caiz olsa da
aksi belirtilmediği sürece kadınlar
tek eş olarak evlenmektedir.

baba da kocanın ikinci karıya niyetleneceğini bilse
kızını vermezdi muhtemelen.

ama başta konuşulur, ve taraflar
bu hakka rıza gösterirse o zaman erkeğin hakkıdır.
devamını gör...
ikinci eşi kafasına göre alamaz. Allah evet izin veriyor ama bir sorun olursa izin veriyor. çocuğu olmaz vs. gibi durumlarda bir de ilk eşinin rızası ile izin veriliyor.ben doymadım bir tana daha hatun alayım diyemezsin. öyle bir dünya yok heee dersen ki ben alırım al tabi eşinizde donunuza kadar alır sonra ikinci eşi almak isterseniz buyurun alın.
haklı olarak yapılan bir tehdittir. hatta biraz eksik kalan bir tehdittir.
edit: bu konu üzerinde çalışma yaptım eksi veren arkadaşım öyle işime gelmediği için yazmadım. bildiğim için yazdım ayrıca dediklerim senin işine gelmemiş anlaşılan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar