ilkel goruslerin adami

galiba troll. ne bileyim, ilkellik, öyle hoşça kabul edilen bir şey değil sonuçta. dini içerikli tanımları böyle bir mahlasla sözlükte paylaşmak... art niyet arıyorum galiba.
devamını gör...
entut izlenimi veren yazar. bu entut kardeşle çok uğraşırdım modernist takıldığım zamanlarda, daha sonra hatta caga aykırı dusunceler müstearıyla da yazmıştı yanılmıyorsam. bence ilkel goruslerin adami da aynı kişi.

edit: durum açığa kavuştu. entut değilmiş ama tanıyormuş, bir de esinlendiği noktalar varmış.
devamını gör...
her sezon gelip selefi salihinin görüşlerini kafalarına göre yorumlayarak aniden parlayan daha sonra mum gibi sönen selefilerden sadece biri.
devamını gör...
kendisiyle hoş bir sohbet gerçekleştiriyoruz. dertli çocuk vesselam. amacı birilerini tekfir etmek değil ama üslubu durumu çok farklı noktalara taşıyor. saygılı, beyefendi ve kesinlikle hakaret namına bir düşüncesi olmadığına eminim. yaşı da genç ve sizlerin şu ya da bu diye yaftalamaktan başka yaptığı bir şey yok. oturup konuşmadan insanların bu düşüncelere neden gark olduğunu anlamadan ve gram empati yapmadan gömdüğü kişi. çok kolaycıyız ulan biz. hemen etiketi bas, hakaret et, arkasından salla oh ne ala müslümanlık. ön yargının dik alasıdır bu yapılan. bu kadarsınız işte hepiniz kimin gerçekten samimi kimin bağnaz olduğunu anlayamayacak kadar kafası basmayan insanlarsınız. delikanlının yaptığının aynısını yaparak güzel bir sonuca ulaşmanızı zevkle izliyorum.
devamını gör...
eleştirmeden önce bilgi sahibi olması gereken yazar. gençliği ve dar bakış açısı tasavvuf büyüklerine hakaretin mazereti olamaz. haddi aşıp bir de anlayış mı bekliyorsun.
devamını gör...
müzik filan kendisine ters işler ama yine de onu en iyi anlatacak kelimeler burda.peki peki anladik
herseyden sen anlarsin
peki peki anladik
herseyi sen bilirsin
en uzağa sen gittin
en çabuk da sen döndün
peki peki anladık
sen neymişsin be abi!

*
devamını gör...
engel listeme girmiş troll. vaktine yazık adamım. makdisi, azzam falan oku. vaktini değerlendir.
devamını gör...
bana troll diyenleri aklını kullanmaya davet ediyorum troll dediğiniz kişi olmayan bir şeyi sanki varmış gibi gösterir, saçma sapan hadiseleri savunur. yemin ederim dini konularda ayet ve hadis ve alim görüşlerinin dışına çıkmıyorum derdi olup benimle tartışmak isteyene kapım sonuna kadar açık.

doğru birşey konuşuyorsam bu Allahtan yanlış birşey konuşuyorsam bu heva ve hevesimdendir.
devamını gör...
arkadaşa bir söz vermiştim, selefiliğin nesini yanlış bulduğumu, neden bu ümmet için hem düşünce yapısı itibari ile, hem de yöntem itibari ile zararlı, hatta tehlikeli olduğunu falan yazacaktım.

yazdım yazdım sildim. toparlamaya çalıştım ama ı ıh...

sonra durdum, düşündüm.

"ulan deli, adam selefi. sen ne yazacaksın ki buna ? hadi yazdın diyelim, ne anlayacak ki? "

sonra vazgeçtim.


kusuruma bakmasın. sözümü yutmak istemezdim ama, tüm açıklamalarımın güme gideceği, tüm yazdıklarımın beyhude kalacağını düşündüğüm için, gerek yok...

tekrardan kusuruma bakmasın. sözümü yutmak istemezdim. hakkını helal etmesini diliyorum.
devamını gör...
davasına sahip çıkmasına saygı duyduğum lakin, ısrarla anlatmaya çalıştığı öğretisini ışid'den dolayı endişe verici addettiğim yazar kişisi...

şunu açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum kendisine buradan...

güzel kardeşim, 45 yaşına gelmiş ve maalesef gençlerin nasıl tuzaklarla ışid pisliğinde boğulduğunu görmüş bir insan olarak, onları kafalayan fikirlerle, senin bahsettiklerinin arasında çok yakın alakalar olduğunu görmekteyim. ışid'in kendine referans kabul ettiği kaynaklar, (ki başlıcası ibn teymiyyedir) bugün senin de bahsettiğin kaynaklardır. bizlere ışid'le arana kesin bir çizgi çizmediğin sürece, fikirlerinin samimiyeti kuşku verici olarak kalacaktır. ebu hanzala'nın ışid'den ötürü tutuklanması çok açıklayıcı olmadığı için, bu olayların perde arkasında yaşanan sizce malum, bizce korkutucu detayları anlatmak zorundasın...

eğer gerçekten kullandığın cümlelerdeki gibi bir hakikat mevzu bahis ise ve bizler görece daha ılımlı olan müslümanlar yanlışta isek, silkeler kendimizi düzeltiriz, eyvallah deriz. lakin eğer bu tekfirci ve muğlak ifadeler devam ederse, daha fazla gencimizi ışid gibi kanlı ellere teslim etmemek adına mücadele ederiz bilesin...

bu sebeple, üstlendiğin misyon gereği bize hangi noktalarda ışid'e sapmalar gerçekleştiğini ve bunu önlemek adına nasıl bir yöntem kullanıyor olduğunuzu da ifade etmek zorunda olduğunu hatırlatır, seni yüce Allah'a emanet ederim...
devamını gör...
eğer fevzipaşa caddesi'nde bi gece halı taşımışlığın varsa bana ulaş yazar. değilse hg. selefi yazar eksikliği vardı bi süredir denge unsuru baglaminda iyi oldu.
devamını gör...
hakkımda benimle iletişime geçmeyip fikir sahibi olanlara ve diğer tüm ahaliye açıkça ilan ediyorum ki: ışid ve diğer terör örgütlerine hiçbir sempatim yoktur ve desteklemiyorum!

zira ışidin yönetici kademesi ile ilgili şüphelerim var.
devamını gör...
uygunsuz üslupta ısrar sebebiyle 7 gün uzaklaştırılmıştır.
devamını gör...
evlilik ve kadınlarla ilgili başlıklar açıyor ama evli olmadığını tahmin ettiğim yazar.

yoksa o işler pratikte öyle yürümüyor.
devamını gör...
yazar ama selefi. şu sözlükte yoklukları hiç hissedilmiyor, çünkü hep buradalar, biri gidiyor biri geliyor. bunları hep tartıştık kardeş.
devamını gör...
müslümalığın tek doğru adresi olarak gördüğüm yazar.
bende bu kafadan istiyorum.*
devamını gör...
yallah arabistana ya yallaaah demek istiyorum kendisine. yazmadan edemedim. sorry not sorry.
devamını gör...
kendisiyle çelişen bir yazar.

(#6026468) şimdi hocam ideal kadının yüz güzelliği senin için % 20 önemliymiş eyvallah tercih hakkı senin ,peki altına yazdığın şeyi ne yapacağız.
''yüzünü kocası ve nikah düşmeyen akrabalardan başka kimse görmemelidir'' yüzünü görmeyeceğin birinin yüz güzelliği senin için nasıl önemli oluyor hem de oran vererek.

(#6026456) diyanetin verdiği öne sürülen fetva için hem doğrudur, islam budur demişsin hem de ben kızımı vermem demişsin nasıl olacak bu iş.
'' doğru bir fetvadır. kabul etseniz de etmeseniz de islam budur. he 9 yaşında kızım olsa vermem yani orası ayrı.''

şimdi sözlükteki dinden atıp kafir ilan edebilecek tek yetkili sensen ; senin bu çelişkili tutumun için nereye başvuracağız.
devamını gör...
sık sık fakihleyen bir yazardır.

fakih değildir ; fakihlemektedir.

fakih fakih dolaşmaktadır kolaçan etmektedir sözlüğü.

ve büyük ihtimal sözlükte irşad ve tebliğ faaliyeti yürüttüğünü varsaymaktadır.
devamını gör...
hunharca saldırıyorlar yine. konusunca herkesin insan olduğunu anlıyorsun ama konuşmak icin ağız gerekiyor sanırım.

yazar.
devamını gör...
el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış.
hızlı koşan atın b.ku seyrek olur.
ve daha bir sürü şey.
devamını gör...
bir yazara nickaltından hakaret ettiği gerekçesiyle 10 gün süreyle uzaklaştırılmıştır.
devamını gör...
(#6041740)

Allah celle celaluhu ve server i kainat peygamberimiz muhammed mustafa sallallahu aleyhi vesellem hazretlerinin dediklerine ve aktardiklarina davet ediyorum kendisini.

gelmezse kafir mi oluyor onu bilmem. davete icabet eder ise;
-açsın kuran okusun,

-bilmediği yerde ahmaklık etmesin sussun. zira bilmediği hakkında konuşmak ahmaklıktır.

- öyle her önüne gelen adam, emri bil maruf nehyi anil munker yapamaz. kolay isler degil onlar.

-mesela bana tebligde bulunacaksan once http://vocaro.com muydu neydi gir besmele ile fatihayi bi oku kaydet bize bi yolla. bakalim dogrucana okuyor musun.. sonra seni kale alalım. ınsan bilmedigini baskalarina satmasın degil mi ?
devamını gör...
yav arkadaş yazmayın benim nickaltıma sonra tutamıyorum kendimi engelleniyorum.

nickaltına entry girilmesi için yönetime ricada bulunmuştum şimdi tam tersini rica ediyorum mümkünse kapatın nickaltımı kimse birşey yazmasın.
devamını gör...
ilkel görüşlerin kediciği. onu çok ama çok seviyorussss. kıymetlimisss.
devamını gör...
nickinin hakkıni ziyadesiyle veren yazar.
demiş ki; "recm cezası uygulanan kişi taşlanıp öldürüldükten sonra günahlarından arınarak öbür tarafa gider"?
bu neyin kafası? günahkarı günahlarından arındırmak bizim elimizdeki taşa mi bakar?
o zaman dinler misin hz isa yı:
ilk taşı günahsız olaniniz atsın.
devamını gör...
sözde hanefi, ehli sünnet. ehli sünnet alimlerinin tamamı bir şekilde bir tarikate intisab etmiş. başta imamı azam. ama buna sorsan tasvvuf şia falan. bunlar da yeni model, ışid kafası.
devamını gör...
bence bkoei ile akrabalığı olan yazar. zaten nickaltını da o açmış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar