iltifat etmek

kesinlikle beceremediğim şey. en son kime nasıl bir iltifat ettim inanın hatırlamıyorum. hayatım boyunca hiç etmemiş bile olabilirim. iltifat almayı da beceremiyorum ben. teşekkür edip geçiştirmekten başka hiçbir şey yapamıyorum. kal geliyor.

(az önce bir iltifat aldığında bu gerçek tekrar yüzüne vuruldu.)

düşündüm de biri ölü 5 kişi dışında sevgimi gösterdiğim insanda yok çevremde. sevdiklerime sevdiğimi de söylemiyorum.

biri bana nasıl olduğumu sormadığı sürece hal hatır sormak da gelmiyor aklıma. sorduklarında da refleks olarak ‘iyiyim sen nasılsın’ diyip devam ediyorum. ‘ne yapıyorsun’ sorusuna da ‘iyiyim sen nasılsın’ diyorum. birisi ‘bende öyleydim. dizi izledikçe insan ilişkilerini öğrendim’ demişti. bütün bir dönem boyunca her hafta en az 1 film izledim yine de toparlayamadım bu durumu.

acaba bu yüzden mi gevezeyim ben. kendi kendime konuşa konuşa, yaza yaza insanlarla konuşmayı unutmuş olabilir miyim? ihtimal dahili.

neyse artık...

not: öyle bir yazı yazdım ki en iyi ihtimalle taşınacak girdi.
devamını gör...
kesinlikle kişinin sahip olduğu özellikler baz alınarak yapılmalıdır. mesela biri bana “ne kadar sıcak kanlı ve arkadaş canlısısın” dese direkt art niyetli olduğunu düşünürüm. “acaba kinaye mi yapıyor ya?” diye dertlenirim. benzer şekilde güzel olmayan insanlara da fiziksel özelliklerine dair iltifat etmeyin, güzel olmadığını düşünen birisini üzer çünkü bu durum. laf olsun diye söylediğinizi düşündürür... kısa boylu birisine “selvi boylu maşallah” demek ya da uzun boylu birisine “ne minnoş tatlı bir şey bu” demek gibi bir şey...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar