imam hatip lisesi

benim zamanımda sınavla öğŸrenci alan türkiyenin prestij okullanıdan birisiydi. sonra katsayı engeli 8 yıllık eğŸitim fişŸleme 28 şŸubat derken. eski günlerini özleten mekan.
devamını gör...
vakt-i zamanında çok kaliteli öğrencilerin çıktığı ortaokul ve lise okullarıdır. zorunlu 8 yıllık eğtimden sonra ortaokul kısmı yalan olmuş ve katsayı sorunu yüzünden de lise kısmı harcanmıştır.
devamını gör...
yurdumun mütedeyyin vatandaşlarının, evlatlarına islami değerleri aşılayabilmek, dinlerini iyi öğrenmelerini sağlamak, başka okullardaki yozlaşmış ahlaksızlık ortamından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için tercih ettikleri ilim irfan kurumları. eee laikçi kemalist zümreye fena batar dinine bağlı bir gençliğin yetişmesi.
devamını gör...
turkiyemiz'de kadin erkek esitliginin en guzel goruldugu ve algilandigi kurumlardan birtanesi. erkek ve bayan imamlarlar yetistiren guzide okullar zinciri.

sorarim sana ey dunya, hangi ulkede var cuma namazinda vaaz veren bayan imam (imame ya da)? alin iste bizde var. gidin anadolu'nun veya avrupa'nin herhangi bir kosesindeki herhangi bir sehre, koye her 3 camiden 4'unde bayanlarin vaaz verdigini, inanan muminlere yuce rab'bimizin ve peygamberimizin guzel ogutlerini aksettirdiklerini goreceksiniz. boyle ciddi ve amaci belli bir derg... pardon okuldur imam hatipler.

(bkz: i have a dream)
devamını gör...
neydi nasıl olabildi; yirmiye yakın ders sayısıyla hem o derslerde başarılı olabilip hem de nasıl öyle mutlu , canlı, muzip, neşeli olabilmiştik?bunca zaman sonra hala hatırladığımda gülmekten yerlere yapıştırabilecek anılarım var ve hiç tereddüt etmeden söyleyebilirim ki ömrümün engüzel yedi senesiydi imam hatip senelerim.hem öğrenim gördüm hem de eğitim kazandım canım okulumdan.
devamını gör...
türkiye'nin laiklik tanımıdır. din işlerinin devlet işlerinden ayrılığının göstergesidir!? insanın tüm ilişkilerini kapsayan kuralları olan bir dinin yaşandığı ve %99.4'ü sözde müslüman olan bir ülkede laikliğin gelebileceği son noktadır.
devamını gör...
darbe kalıntısıdır. amacı imam yetiştirmektir ama kadrolaşmanın tohumlarını atar. diğer liselerdeki ahlaksızlıkların ne olduğunu belirtmeyen zümrenin pohpohladığı okul türüdür.
devamını gör...
86 yıldır kendi kadrolaşmalarının dibine dibine vuranlar tarafından pek haz edilmeyen okul türüdür. bu zümre kendi kurdukları sistemin tezgahına düşmüş kıvır kıvır kıvranmakta olsalarda, koydukları katı kanunlar gereği ellerinden başka bir şey gelmez.

(bkz: etme bulma dünyası)
devamını gör...
öğrencilerinin sıklıkla "imam mı olcen len" tarzı sorulara muhattap olduğu karşılığında "imam olup senin cenazeni bol pamuklu yıkayacam" şeklinde veren öğrencilerin okuduğu okul
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar