imam hatip ortaokulu

bu yıl sadece beşinci sınıfa öğrenci alan imam hatip ortaokullarında meslek derslerinin dağılımı şöyle:

4 ders arapça,
2 ders kuran-ı kerim,
2 ders hazreti muhammed'in hayatı,
2 ders temel dini bilgiler,
1 ders din kültürü ve ahlak bilgisi.

7 ve 8. sınıfta arapça dersi 3 saate iniyor.
devamını gör...
bugün fiilen eğitime başlamıştır.

fi tarihinde bir ilköğretim okulunda, tahtaya arapça bir kelime yazdığım için şikayet edilmiş ve soruşturma geçirmiştim. bugün rabbi yessir duasını yazdık tahtaya, minikler defterlerine geçirdiler çarpık çurpuk yazılarıyla, ilk arapça kelimelerini yazabilmenin sevincini yaşadılar, hep beraber okuduk ve bismillah dedik, işe koyulduk.

hayırlı uğurlu olsun ümmete, vatana, millete.
devamını gör...
rövanşlardan rövanş beğendiren okulumuz hayırlı olsun. tabi ilginç bir durum olarak sadece bu güzide liselerimizin orta kısmı açılması da bazılarına kapak niteliğinde düşünülmüş sanırım. bir nevi gözünüze soka soka yaparız bu işi der gibi. hani yangından mal kaçırır gibi olmasaydı, hani tüm toplum çapında benimsenerek normal bir olay gibi bu haklı çaba ortaya konsaydı sanırım daha güzel olacaktı. tabi 28 şubat darbecileri bir gecede kapattılar bu okulları, tabi onlar bir grup elitist şapşaldı. son olarak hatırlatmam gerek sanırım; kazanılmış savaş yoktur, ertelenmiş savaş vardır.
devamını gör...
islam ve sanat konulu bir derste hat sanatına örnek vermek için tahtaya arapça bir ayet yazdığım için soruşturma yemiştim 2001 yılında.

şimdi arapça öğretiyoruz, koridorlarda kur'an talimi seslerimiz yankılanıyor. teneffüs olunca mescide çıkıp cemaatle namazımızı kılıyoruz çocuklarla.

çok tehlikeli kurumlar gerçekten, ölü ya da diri çok kemik sızlatıyor bu okullar.
devamını gör...
maalesef eski kalitesinden uzak bir görüntü içerisindedirler. işin içinde olan biri olarak 1 yıldan fazla bir süredir bu okullara gelen öğrencilerin ve ailelerinin profillerini az çok gözlemleme şansım oldu. istanbul için konuşacak olursak nicelik-nitelik kalitesi olarak iyi seviyede değil. bir çok aile imam hatip geleneğine ve şuuruna sahip değil. öğrencilerin birçoğu isteği dışında okullara kaydedilmiş durumda. bu da ister istemez kaliteyi düşürüyor.her yere üniversite açma mantığıyla imam hatip ortaokulu ve lisesi açılması yarardan çok zarar getirecek gibi duruyor.
devamını gör...
evimizin hemen önüne dikilen kocaman imam hatip ortaokulu ile karşıki mahallede yükselen imam hatip lisesini görünce ülkemizde bu kadar imam açığı olduğunu bilmiyordum doğrusu. tabi biz bilim, sanat ve sporda çok ileri olduğumuz için sadece bu okulları açıyoruz...

ben bu okulların birşeylere tepki için değil sadece Allah için açılmasını istiyorum. madem siz öyle ettiniz bizde böyle ederiz mantığıyla inatla açılmalarından rahatsızım...
devamını gör...
cumhuriyet halk partisi 2015 seçimini kazanıp iktidar olursa ortadan kalkacak eğitim kurumu.

sadece 2015'le sınırlı değil tabi bu hedef. her ne zaman iktidar olurlarsa yapacakları ilk iş bu.
devamını gör...
bugün seçimde görevliydim.

okulun bu sene yeni hizmete giren tertemiz, pırıl pırıl, mis gibi bir mescidi var.

ama bir insan kılıklı hayvan, mescidin orta yerine pislemiş.

yani ne denir bilmiyorum. böyle mahluklarla bir arada yaşıyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar