imam hatipler kapatılsın

son zamanlarda dalga gececek hikaye, caps ve pankartlarla dillendirilen istek. evvelinden rahatsiz olanlari biliyoruz. kalitesiz, heryere acilmak icin acilmasindan ben de rahatsizdim ama boylesi istek cesidi gormedim. sistemli bir sekilde sosyal medyada espriler yapilarak dile getiriliyor surekli. hali hazirda belli bir parti veya grubun ciddi bir beyanla meydana ciktigini gormedim ama boylesi komedi ile mesaj vermek cok yaygin.

bir filmde sevilen bir karakterin son nefesini vermeden soylemek istedigi soz bu...mitolojik bir hikayenin ana fikri bu...bir seyler mi donuyor demeden edemiyorum. tamam ben de sevmiyorum bir kisim ihleler kapatilip sayica az ama kalitece yuksek okullar kurulsa cok memnun olurum ama bu durum normal gelmedi. neyin algisi anlamiyorum. bir isler donuyor ya hadi hayirlisi.
devamını gör...
emperyalistler muhalif örgütleri kapatmazlar. önce ele geçirip kendilerine hizmet ettirmeyi denerler. bunu beceremezlerse son çare olarak kapatmayı göze alırlar.
ortada ihl'lerin kapanmasını gerektirecek bir durum görünmüyor. muhsin yazıcıoğlu'nun deyimiyle
(bkz: bizim tarlayı sürmüşler)

bu çapsız ihl müdürüne gelince umarım ödüllendirilip il milli eğitim müdürlüğüne veya daha yükseğe yükseltilmez. trend öyle gösteriyor ki bu tür densizlere ihtiyaç var.
devamını gör...
imam hatip liselerinin içinde laik, kemalist kesimden hocaların da bulunabileceğini unutan insan söylemi. lisede tarih hocam bunlardan biri idi. dönem ödevinden tutun da, ara sözlülere kadar sürekli bu düzenin eğitimini verirdi. hakkını yiyemem, üniversite kazanmama neden olan hocamdır kendisi. muhteşemdir, insan gibi insandır.
devamını gör...
tamamen kapatılmasının yerine sayısının ciddi oranda azaltılması gerektiğini düşünüyorum.

ülkenin ciddi anlamda vasıfsız din adamı fazlası var ve vergi dilimleriniz o meharici huruftan haberi olmayan, tecvitsiz okuduğu kuranı kerim’le ayetin anlamını bozarak namazınızı ifsad eden vasıfsızlara gidiyor.

oysa daha fazla bilim adamı, ilim adamı yetiştirmemiz gereken o vahim dönemdeyiz.

fen liseleri gerek tababet bilimi, gerekse ekonomik reformlar için gereken yegane enstitülerdir. kaliteyi yükseltmek adına yatırımı hak eden birincil alan yine fen ve bilimdir.

din insanın tekelindedir, ibadethaneler elbette ulusun imanını ve vicdanını diri tutmalıdır lakin bunun için devasa bütçelere ihtiyaç da yoktur.
mercedes s600 long’a binmeyiversinler.
devamını gör...
90'larda "diyanet kapatılsın imam hatipler onurumuzdur" diyen imam hatiplerin yeni sloganıdır. bu olayda imam hatiplerin çoğalması ile oluştu. çoğaldıkça kadro kalitesi düştü, hatta yerle bir oldu. elde kalan tek artı tarafın karma eğitim olmamasıdır.
devamını gör...
imam hatip mezunlarının kendilerinin cennete gideceğini düşünmeleri beni ziyadesiyle üzüyor. şaka bir yana eskiden ezilmişlik vardı şimdi ihl mezunuyum ben egosu itici geliyor. (bkz: ne oldu o iş kapatıldı mı)

zorunlu edit;
28 şubatı sadece ihlliler yaşamadı ve ayrıca ben günümüz imam hatiplilerine ithafen yazdım her şey ortada konuşmaya gerek bile yok.
devamını gör...
eski nesil için imam hatipliyim demenin psikolojisini tahayyül dahi edemezsiniz. 28 şubat sürecinde derinden yaşamış insanların bam teline basmayın derim ben. şimdi rahata ermeleri bu işin diyetidir. bilinçsiz bir neslin koşa koşa gelmesi ise büyük bir handikaptır. eski ruhu yakalama şansları olsa keşke. insanlarda hala bir çekinge varken denk gelemediğim ego. keşke bu egoyla karşılaşsam yeni nesilde.

dipnot: yukaridaki tanim baz alinarak yazilmamistir. tamamen bagimsiz tanim.
devamını gör...
melaba yine ben.

bir tavsidedir ki bence oldukça makuldur. zira memleketin ve bu sözlüğün başına sair kibirliler gelmemesi için önemli. babam sırf ahlakım iyi olsun diye gönderdi ama ben imam hatipten bir gram ahlak alamadım. kapatın gitsin be. din adına ne varsa hepsini kapatın. bir de dinsiz yaşayalım belki insan oluruz. bugüne kadar dinle olmadı belki böyle olur.
devamını gör...
imam hatipler kapatılsın yerine eğitimi fen lisesi ağırlığında olan kazanması zor okuması zor bölümler gelsin, buradan çıkanlar öğretmen liselerinin eski hali gibi imamlığı falan seçsin ama seçtiklerinde yine ağır sınavları geçsinler. lan ateist imam ve yatsıdan sonra zevgilisinin evine gidip sabah namazına kadar orada kalan imam haberleri duymaktan üzülür olduk.
devamını gör...
bence de bir fonksiyonu yok. ilgili meslek gurubuna adam yetiştiremiyor. ülkemizde akademik alanda prestiji en düşük olan bilim ilahiyat. halkın dini bilgisine güvenip, dini bir referans kabul edip peşinden gittiği popüler isimlerin çoğu imam-hatip mezunu değil. ya da tam tersi imam-hatip kökenli olup bu tedrisattan geçenler, dini eğitimleri tartışılır, ilkokul mezunu tipler kadar bile etki uyandıramıyor halkın üzerinde.

nicelik artışıyla, niteliği düşürmekten başka bir işe yaramıyor bence artık. peki sorarım size o zaman why are you so serious?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar