erol mütercimler'in tespit ishali...

katıldığı haber global programında imam hatiplilere dair "imam hatipten mezun olmuş olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor. bakın cinsi sapık, sahtekar, ahlaksız..." sözlerini kullanan mütercimler, sosyal medya kullanıcıları tarafından özür dile çağrısı yapıldı. sözcü gazetesi yazarı, senin o alaylı gülüşünü de yazdım kenara rahat ol. yıllardır imam hatip düşmanlığınız bitmedi sizin.

nasıl ishal olunur...
devamını gör...
konuk olarak katıldığı kanalın izleyici kitlesinin çizgisine göre şerbet vererek izleyiciden takdir alma gayretiyle söylemlerde bulunan kemalist emekli veya eski asker.

muhafazakar kanallarda kullandığı dil ve söylem muhalif kanallarda sivrilerek coşmaya başlar.

sanırım "şu an bu programı kimler izliyor" şeklinde bir terazi kullanarak seçiyor cümlelerini.

haber globalin sol/laik/muhalif kimliğini giderek su yüzüne çıkarma çalışmalarında kullandığı konuk portföyünden bir örnek sadece.

belki birileri de "bunun mezun olduğu okulla alakası yok, sahtekarlık ve cinsi sapık hükümlülerinin mezun olduğu okulların bir listesini masaya yatırıp etrafında konuşmaya devam edelim mi ? bakalım kaçı imam hatip kaçı meslek yüksek, kaçı düz lise, kaçı askeri, kaçı öğretmenlik vs.vs. okulu mezunu" der.
devamını gör...
imam hatip mezunu olmayanların dürüstlük ve ahlak abidesi olarak tek tek heykeli dikilmiş zaten. hepsi tüm kainat için evrensel bir değer ve hemen tapıntısı gelip secdeye kapanıyor insanlar gördükleri yerde. çükleri ve ya vajinaları olmadığı için de namusları ile primatlar gibi kopyalama yolu ile ürüyorlar o yüzden bir tane bile sapık çıkması mümkün değil zaten.
devamını gör...
toplumun belli bir güruhuna karşı oluşturulmuş bir nefret söylemi. safsatadan ileri geçmez. ciddiye alınmamalı.
devamını gör...
yerinde ve kararlı tespitlerden birisi olmasına rağmen mesnet yokluğundan dolayı askıda kaldığı söylenebilir. ortaya bir iddia atıyorsaniz bunu destekleyici karinelere ve bunun dışındaki bireyleri ibra edecek dayanaklara sahip olacaksınız ki bir karşılığı olsun. ama sen erol mutercimler olarak kahvedeki dayidan hallice üslup ile konuşursan komik duruma düşersin. twitter'de ihtisası olmayan alanda saçmalayan tipler gibi konuşmak moda oldu. kim ne yazsa birileri destek atıyor. popilik düşüncesi fikri bile öldürdü.
devamını gör...
imam hatipli dediğiniz farklı bir tür insan değil, onlar da insan. iyisi de çıkar kötüsü de. ne var bunda bu kadar büyütecek, ona bakarsanız kime sorsan müslümanım der.
devamını gör...
şurada tecavüzcü chp li lerin listesini yapsak sayfalar tutar ama biz chp liler gibi bir kesimi tümüyle tecavüzcü olarak gösterecek kadar şeytanlaşmadık ve vicdanımızı yitirmedik.

malûm chp li bir belediyede belediye başkanı ile iki kişinin bir kadına günlerce tecavüz ettiği iddiaları var. chp lilerden tek ses duyan oldu mu?

t: aslında cinsi sapık olarak çıkarıyoruz olması gereken ifade.
devamını gör...
cevap vermeye tenezzül etmeye etmeye, islam adına daha kötü söz söylemedikleri hiçbir noktayı bırakmamış insanlar arasına katılan birinin ettiği laf. imam hatip'liler dediğiniz (türkiye'nin en iyisinden mezunum bu arada) bu ülkede eksiyle başlayıp, ekstra dersler bile alıp, üstüne aynı yarış içinde başarılı olmuş, ahlaken çok iyi nesiller yetiştirmiş, (bunu içinde olmayan bilemez, dışarıdan bakanlar sadece bir kısmını bilir), Allah için eğitimden sürülmüş, polisle karşı karşıya gelmiş ve hak uğruna cop yemiş, öyle ekmek almaya giderken molotof atmamış, Allah için ayakta durmuş, eğitim hakkı sadece islam dolayısıyla elinden alınmış kızı/erkeğiyle mazlum bir toplumun okulundan mezun olmuş veya okuyan insanlara bu yakıştırmayı yapanlar için, iyi ki ahiret var diyoruz. kimseyi kıyaslama sokmaya gerek yok, herkes kendisinin ne olduğunu çok iyi biliyor, imam hatip içinden de çıkabilecek ve adına "insan" dediğimiz olgunun altında eleştirilen tek ve tek ve tek ve tek şey islam'dır. başkası değil. bu adamların tek derdi budur. başkası değil. sözleri bir imam hatipli olarak beni bu sebeple rahatsız etmiştir. karşısında müfid yüksel değil, bir dava adamı çıkmalı ve ona imam hatip nedir anlatmalı.

türkiye içinde başka hangi okul öğrencileri ve/veya mezunları eğitim hakkı elinden sadece ve sadece islam sebebiyle alınmıştır? eksiyle başladığı ve girebileceği en net üniversite bölümünün (ilahiyat) tavan puan yapıldığı fakat buna rağmen türkiye'de derece çıkarmış kaç okul var? buna rağmen bu okulun talebesi bilim ve ilimi bir arada götürmeye devam etmiş ve ediyor?

ağzınızı temizleyin, ağzınızı. lütfen.
devamını gör...
abazan olabilirler -tanıdığım birkaç kişi öyleydi- ama sapık lafı ağır kaçmış. ayrıca bunun için okulları suçlamanın mantığı ne? bunlar kişilerin kendilerinin yaptığı eylemler. şu genelleme hastalığından ne zaman vazgeçeceğiz acaba?
devamını gör...
erol mütercimler'in daha önce meltem tv de yaptığı programları izlemiş biri olarak kendisini az çok tanıyorum. bahsi geçen programı da izledim. daha sonra özür dilediği yayını da.

geçen sene bir haber vardı. cami imamı camiyi temizlemeye gelen suriyeli kadınla camide odaya girmiş kapıyı kilitlemiş. cemaat şikayet edince polis basıyor ve 40 dakika boyunca adam çıkmıyor. diyanet de görevden almış.

ben yanlarında değildim. ne yaptılar görmedim bilemem ama eğer cami cemaatinin anlattığı ve olay anı doğruysa şunu sormak istiyorum.

bu adam imam hatip lisesi mezunu olarak görev yaptığı camide, savaştan canını kurtarıp gelen suriyeli din kardeşini... ise bunun adı sapıklık mı değil mi biri izah eder mi.

haberin linki
devamını gör...
sahis ozelinde sormak isterim: bu imam hatipliler size ne etti?

yillardir iclerindeki kin ve nefret bir turlu bitmiyor. imam hatiplerin basarili okullar oldugu ve cogunlukla imam hatip okullarinin bilinciyle yetisen nesile zaten yapmadiginizi birakmadiniz. katsayi ile pes ettiremediniz, okullarini bastiniz, kiz ogrencilerin basortulerini acip erkek ogrencilere saldirdiniz. psikolojik ve dahi fiziksel olarak zulmettiniz. yillarca magdur edip, yillar sonra utanmadan edebiyata vurdunuz. sonrasinda o nesil azalarak kayboldu zaten. merak buyurmayiniz imam hatipler artik eskisi gibi degil zaten. icerisinden cikan sapik ve ahlaksizlar da muhtemelen imam hatip okullarindan ziyade sizin zihniyetinizle iliskili.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar