kendisinin liyakate hiç önem vermediği göstermiştir. oysa ki bu insanların neredeyse hepsi iptal edilen 31 mart seçimlerinden sonra, onlarca sınavı geçerek,haklarıyla göreve başlamış ve bir partizan gibi davranmıyorlardı.

ee bu adam bize liyakat sahibi olan herkese kapım açık dememiş miydi? biz o sebepten oy vermiştik..
devamını gör...
binlerce insanın kısa sürede işe girmesiyle bağlantılı gelişmedir.
iki seçim arasındaki işe alımlarda -kanaatimce- dikkat edilmeliydi. hatta tüm işlemlerde. geçici süreli bir yönetim bu kadar alım yapmalı mı diye sormalıyız bence. mümkünse en acil işlerin yapılması ve seçilmiş yönetimin tasarruflarına müdahale teşkil edecek işlerden kaçınılması gerekirdi.
devamını gör...
hep söyledik, belediyelerin özel sektör gibi istihdam politikası uygulamasına yasal olarak yol verirseniz böyle olur. biri işe alır, öteki çıkarır.

belediyeler bu kadar özerk olmamalı. olursa ne oluyor işte görüyorsunuz. biri pkk'ya kaynak aktarır, öteki usulsüz binlerce personel alır, beriki belediye kaynaklarını har vurup harman savurur.

değişin şu belediye kanununu artık. yönetmelikleri sil baştan düzenleyin. yemişim avrupa yerel yönetimler özerklik şartnamesini. sanki ab'ye gireceksin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar