imdb freedive

sebebini anlamadığım platform.
öncelikle imdb sitesi amazon'a ait. amazon'un ise zaten amazon prime video adında netflix'e rakip bir platformu var. bu varken bir benzerini açması pek mantıklı gelmedi derken biraz daha araştırınca bunun bedava ancak film sırasında reklam gösteren bir platform olduğunu fark ettim.

amazon'un zamanda farklı bir reklam gösterme projesi vardı. mesela bir film izliyorsunuz ve baş rol oyuncusu sahneye girdi, üzerinde de nike tişört var, yanda hemen bu tişörtün reklamı çıkıyor. bu sistem geliştikçe ekranda görünen her ürünün reklamı verilebilir duruma gelecek muhemelen. bu sistemi kullanacaklarını düşünüyorum bu platformda.
devamını gör...
içerik açısından zengin ve ücretsiz bir platform. tabii ücretsiz olmasının getirilerinden biri de reklam. amazondan gelen açıklamaya göre yayınlarda hiç bir şekilde premium ayrıcalık yapılmayacak kullanıcılara. her zaman ücretsiz olacak. henüz sadece abd'de etkin ve diğer ülkelere ne zaman yayıncılık yapacağı bilinmiyor. özetlersek bizdeki puhu tv platformunun abd'deki yansıması diyebiliriz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar