inci çiçeği seven adam

saik, amil ve illet kavramlarının hepsini “ neden” şeklinde çeviren sığ yazar. sen mütercim olma aman. kitap katilleri nasıl ortaya çıkıyor net bir şekilde ortaya koymuş sagolsun.

saik: evet bu neden ama asli manası sevk eden.

amil: amele kökünden gelir. birinci manası isleyen demektir. işçi anlami bile çıkıyor üstelik sanatkar icin kullanılan bir tabirdir. sair anlami faktör, etken, etmen artık ne istersen...

illet: hastalık anlamına kullanılır genelde. hukukta (islam hukuku) manası sebep, saik, neden gibi kullanılabildiği gibi bozulma sapma şeklinde anlamları da vardır.

işgüzar: bu da benim su an hehe.

not: az evvel konuştuk da kendisi sadece alıntılanmış. dolayısıyla sığ olan bunu bu şekilde çeviren olduğu icin kendisinden özürlerimi diliyorum.
devamını gör...
seri artılamayla beni sevindiren değerli yazarımız... şu karanlık günde kendimi az da olsa sevmeme neden oldu artıları. teşekkürü borç haneme yazdım.
devamını gör...
(#6328731) tanımında çok güzel bir analiz yapmış yazar. cons pros olayını ne yazık ki iyi şekilde uygulayamıyoruz bu bize çok kaybettiriyor. yazar bu tanımda artılarını eksilerini güzel biçimde ifade etmiş. ellerine, zihnine sağlık.
devamını gör...
(#6341714) ilgili tanımını okuyunca gülme krizine girdiğimi söylemek istediğim yazar.
hayır yani ben de ciddiyetle okuyorum, alla alla dedim bir erkek annelik duygusunu nasıl tadacak? meğer arkadaş biyolojik bir yaklaşımla işi duygusala bağlamış.
çok güldüm cidden, tanımınız bol olsun efendim. *
devamını gör...
(#6350375)

uzun tanımları okumama hastalığınızı bir kenara bırakıp şu tanımına göz atmanız gereken yazar. farklı, başka başka konularda edilmiş kelamlara ihtiyacımız var. emek verilen her şey güzelliğini daha bir ışıltılı taşıyor üzerinde. çok güzel!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar