inek

hindistan da inek etinin yenmesi yasaktır, öldürülmeleri de kanunla yasaklanmıştır.

ineklerin dışkıları hindularca kutsal ve aynı zamanda da çok faydalı olarak görülür. çok sayıda hastalığı tedavi ettiğine ve adetlere göre insan ruhunu arındırdığına inandıklarından dolayı kutsal görülmekte, içilmekte ve yenmektedir.*

eğitimli, üniversite mezunu, belli bir entelektüel seviyeye ulaşmış hinduların da bu iğrenç geleneklerden ödün vermemesi daha da bir acayiptir.
devamını gör...
sezai karakoç ruhun dirilişiâ´nde şöyle der:
"inek, tabiatın küçük ve verimli bir ana, canlı bir ova- ana haline gelişidir. minyatür ve sıkıştırılmış, yoğun bir tabiat. adeta, ineği kainat ölçüsünde büyüt ve yay, tabiat olur. beni israil veya hintli, ineğe taparak tabiata tapmış oldu. mısır dinindeki apis öküzü kültü de buradan geliyor. onlar ineğin önemini abarttılar. yoksa ineğin bir özelliği var. dünyaya ilahi düzeni getiren en büyük sure de "bakara" ismini taşır."
devamını gör...
sindirim sonucu meydana getirdikleri metan gazı yüzünden küresel ısınmanın suçlusu gösterilen hayvandır..

ayrıca ortaokulda ve lisede öğrendiğim kadarıyla bir ineğin yanında oturmak iyi bir şeydir***..
devamını gör...
besim tibuk'un liberal açılımla zenginleri benzettiği hayvandı... heyecanlı heyecanlı zenginlerden nasıl faydalanılacağını inek modeliyle birleştirirdi. hatta inek modeli falan diyordu herhalde geçmiş zaman işte...
devamını gör...
hindistan'da kutsal sayılan bir hayvandır.tren yoluna bir inek otursa ,tren durur ve hayvan ordan kendi rızasıyla kalkıncaya kadar tren hareket edemez.o derece yani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar