ingiliz casusunun itirafları

yazarı: m.sıddık gümüş

kitap üç kısımdan oluşmaktadır:

1- ingilizlerin islamiyet'i imha etmek için hazırladıkları planları bildirilmektedir.

2- ingilizlerin planlarını, müslüman memleketlerinde sinsice tatbik ettikleri, devlet adamlarını aldattıkları, müslümanlara, akla, hayale gelmeyen işkenceler yaptıkları ve hind ve osmanlı islam devletlerini yok ettikleri bildirilmektedir.

3- hulasat-ül-kelam'dan tercüme olup, hak dinin islamiyet olduğunu ispat etmektedir.

ingilizcesini okumak isteyenler: confessions of a british spy and british enmity against islam

devamını gör...
yazarı bizim bir arkadaş ekolünden faydalanmıştır. aşağı yukarı şöyledir:

yazan:
ingiliz casus "bütün herkesi fenerli yapmaya çalışıyorduk"

bilince vermeye çalıştığı mesaj:
bütün fenerliler vatan hainidir.


bunun gibi yazar hoşuna gitmeyen her şeyi hayalindeki ingiliz casusun diline vermiş.
devamını gör...
artık hikayelerimden sıkılıp daha ağır kitap okuyacağım diye tutturduğum dönemde babamın kütüphanesinde aşırdığım kitaptır.sonra babam elimde görünce kitap okumaktan soğurum düşüncesiyle elimden almıştı. * * * *
devamını gör...
beleş dağıtılan kitaplardan galiba. çünkü hiç kitap alışverişi olmayan bir aile olan bizde bile vardı. ortaokul zamanlarımda bayasını da okudum. kitaptan aklımda kalan "bu ingilizler ne meret bir millet yahu"dur.
devamını gör...
1700’lü yıllarda istanbul’a gelen ve orada çeşidli islâmi ilimleri ve lîsanları öğrenen ingiliz casusu hempher’in, islâm dünyâsını ve müslimânları parçalamak için yaptığı casusluk faaliyetlerini ve vehhâbîği nasıl kurduğunu anlattığı hatıratının tercümesini içeren olan bu kitâb 3 bölümden oluşmaktadır.

dinlemek için: http://www.cogitosozluk.net... kim okuyacak yea diyenler için.
devamını gör...
anakronizm'de çığır açmış efsane eser. 18.yy'da yaşayan adama 19.yy sömürge hindistanı'nı anlattırması efsanedir. vahhabi inanışının ingilizler tarafından kurulduğunu ispat etmek amacı ile yazılmış ve tarihte hiç bir zaman olmayan hempher isimli hayali bir karakteri konuşturan acayip bir kitap.
devamını gör...
m.sıddık gümüşün yazdığı hakikat yayın evinden çıkmış kitap vehhabilik sapıklığının nasıl kurulduğunu ingilizlerin neler yapabildiklerinin ve islam a nasıl zarar verdiklerinin göstergesidir.cumadan sonra 1 liraya veya bedavaya bulabilirsiniz.
devamını gör...
suudi arabistan da yaşanan insan hakları ihlalleri videosunu izlerken aklıma yine o insanları nice kandıran hempher'in söyledikleri geldi..

--- alıntı ---

İslam memleketleri son derece rahatımızı bozuyordu. Hepsi de, lehimize olmak üzere, Hasta Adamla [Osmanlı devleti ile] bir kaç anlaşma yapmıştık. Sömürgeler bakanlığının tecrübeli adamları, bu hastanın bir asırdan az bir zaman zarfında can vereceğini söylüyorlardı. Ayrıca, İran hükümeti ile de, gizlice bir kaç anlaşma yapmış ve bu iki ülkeye, mason yaptığımız, devlet adamlarını yerleştirmiştik. rüşvet, kötü idare ve din bilgisi noksan idarecilerin, güzel kadınlarla meşgul olup, vazifelerini unutması, bu iki ülkenin belini kırdı. fakat, bütün bunlara rağmen, şu sayacağım sebeplerden dolayı, yaptıklarımızın beklediğimiz neticeyi vermemesinden endişe ediyorduk..

--- alıntı ---
devamını gör...
muhammed bin abdulvehhab'a bir sürü iftira atan kitap. yok içki içmiş, zina etmiş ve bir sürü yalan. kaynak kim bir kafir olan ajan. inanan vebale girer. bu alim eleştirilir hatasıyla doğrusuyla ama zina gibi iğrenç iftiralara kanmamak gerekir. müslümana yakışmaz.
devamını gör...
humeyni'nin yazdırdığı kitap. eline şia propagandası olan bu kitabı alan hemen her cahil "muhammed bin abdülvahhab ingiliz ajanıydı" diye dolaşmaktadır...

okuduğunuz şeylerin kaynağına bakmadan şia'nın fitnesine kanıp müslümanlara iftira atmayın, vebali büyüktür...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar