ingilizce bildiğini göze sokanlar

3 kelimesinden 2si ingilizce kavram olanlardır. kürek yok mu kürek diye sorup ağız burun dalmak istediğim insam tipidir.
devamını gör...
utanmadan bkz filan da verir bunlar , tam dayaklık.
devamını gör...
bir de tam tersi var: ingilizce bilmiyormuş gibi davrananlar. ben bunlardanım. lys'ye bile dilden girdim ama gerekmedikçe ingilizce kullanmıyorum. çünkü malım. 'ayy ingilizceyse ben okumayım ya' falan diyip ingilizceden kaçıyorum sürekli. (sevemedim mi nedir) tabii bunun bana çok olumsuz etkisi oluyor.
devamını gör...
kulaktan olmadı gözden bir yol açılır belki.. *
devamını gör...
aklıma eyüp'de galata kulesini soran adama i dont know english gibi bişeyler saçmalamıştım o geldi. la adama kulenin kendisini niye göstermedim yani onu anlamadım. bilmiyorsun bari işaret et dimi.

bununla biter mi bitmez tabi. yıllar yıllar önce aqua florya'nın ışıklarına efekt yazmam lazım. amerikadan bir aydınlatma tasarımcısı getirmişler adam istediği efekti sayıyor bana dedim baba bi dur slowly speak english. bak o kadar biliyorum bunu bi ezberledim işime yarıyor. * sonra bu ana dili ingilizce olan adama tarzan ingilizcesi öğrettim. step 1 red step 2 greeen fade out blue falan biz anlaştık bu mr brown' la.

sonracığma türkmenistan'dayım hava alanına indim valizi aldım beni alacak adamları aramam lazım bizim şirket sağolsun yurt dışına açmamış telefonu. bekleyen taksiciye have you telephone? dedim. bu herifinde kanında türklük var belli agzını yaya yaya yes orright falan diyor. anlaşamadık tabi pek. ne zaman numara kağıdını herife verdim herifin jeton düştü. this number gibi bişeyler dedi. heh dedim ağzını yayma sırası bende. yess orrriğhtt didim evet dedim. neyse işte adamı aradı herif zaten 5 metre ilerdeymiş geldi aldı beni.

yani demek istediğim ingilizce bilemeyebilirsiniz ama işaret dili gibi şeyler hayat kurtarıyor. biraz mesleğimden ötürü teknik ingiliçce bilirim o kadar. üstüme gelmeyin bağırırım valla.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar