ingilizce öğrenmek

arapça öğrenmek ile kıyaslandığında çok basit iştir. ayrıca ismekte gerçekten çok iyi öğretmenler vardır. 1 yıl boyunca haftada 3 gün gidilen bir ismek ingilizce kursu ile beginner seviyesinden pre-intermediate seviyesine çıkartabilirsiniz. gerisi size kalmıştır. bol bol altyazılı film dizi izlemek ve ingilizce kitap okumak lazımdır. bu kelime dağarcığınızı fark ettirmeden acayip geliştirir ve günlük hayattan kalıplar öğrenirsiniz.
devamını gör...
bazısının rus kızları için kolları sıvadığı eylem..

bir sanat değildir.. özel bir yetenek gerektirmez.. sadece çalışma ve pratik ister o kadar.. büyütülecek olay bir yanı yok.. asıl sorun eğitim sisteminde.. her haltı formülize eden lanet olası sistem, dili de formülize ediyor işte.. bir dil bir insan değil bir insan bir formül oluyor.

öğrenci her sene simple past öğrenmeye mecbur bırakılıyor.. ve şöyle bir kanı oluşuyor öğrencide "ne de olsa her sene ezberletiyorlar ben ezber yapar geçerim".. sonra da türk insanı okumuyor, türk insanı konuşamıyor, türk insanı dil bilmiyor diye yakınırsınız..

pratik olayıne geri dönüyorum.. ezber değil de konuşma ve yazma ağırlıklı bir sistemde çok kolay öğrenilebilir.. çünkü günlük dile aşina olduğunuz zaman ister istemez öğreniyorsunuz.. fonetik hatalar kulağınızı tırmaladıkça düzeliyor konuşmanız, yazmanız.. o yüzden zaten millet gidip iki-üç sene yurt dışında kalıyor..

sonuç? bu böyle giderse sonuç yok efendim..
devamını gör...
seviyeniz gerçekten upper olduğunda, "bu iş tamamdır yeğen..." denilebilecek dil aktivitesi. tüm genç arkadaşlara tavsiyem ne yapıp edin seviyenizi upper yapın, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

"success is a journey not a destination"
Başarı yolculuktur varılacak bir sonuç(hedef) değildir.

boşuna dememiş atalarımız.

(bkz: bu da kimin atası)
devamını gör...
bir nebze olsun becerenlerin "ben biliyorum işte bakın" şeklinde gösterişini yaptığı "şey".

insanların bilgi birikimlerini gösteriş haline getirmesinden hiç hazzetmiyorum ama müslüman gençlerin bunu şu anda en güzel şekliyle de yapmaları gerektiğine inanıyorum. zira Allahsız tayfa bu konuda fazlasıyla gösteriş yapıyor. onlara ne yapıyorsa daha iyisini yapmak ve onlara bunu belli etmek zorunluluğumuz var.

olaya farklı bir açıdan bakayım dedim...
devamını gör...
dünyanın en zevkli eylemlerinden biridir.işin icine girdikce insanın aşkı artar artık o bir insan olmaktan cıkmıs icinde bir insan daha olusturma yoluna girmiştir,dili ögrendikce yeni bir kültürü de ögrendiginden artık olaylara birden fazla acıdan bakmaya baslamıstır ve en önemlisi de baska bir kültürü dili ögrendigi icin yabancı yada bize yabancı olanları anlamaya baslamıstır empati olgusu icinde filizlenmiştir önyargı duvarları kırmaya baslamıstır denilebilir kısaca...bu her ne kadar genel bir dil ögrenme tanımı gibi görünsede ingilizce en yaygın dil oldugu göz önüne alındıgında gecerli bir tanım oldugunu düşünüyorum vesselam...
devamını gör...
kimi alimlerce izin verilmeyen eylem. sebebi de şudur ki : neden biz küfür ehlinin dilini öğreniyoruz. onlar bizim dilimize * ne kadar itimat ediyor ki ? * * *

düşününce mantıklıdır ama tebliğ noktasında sıkıntı verir . ki ingilizce dünya dili ve birçok kişiye ulaşmak manasında da gereklidir. * * *
devamını gör...
hemen hemen herkesin hedefi.
bir sürü yöntem ve teknikler geliştirilmiş.
aslında bu konuda bana yardımcı olunabilirse çok minnettar olurum*
oturduğum yerden ingilizce öğrenmek istiyorum. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar