ingilizce

bir ingilizin arapça hakkında nerdeyse hiçbir fikri yoktur.ama bir arap aksanlı da olsa ingilizce konuşmaya çalışır.bu da gösterir ki arapçadan çok daha kıymetlidir.
devamını gör...
özellikle bbc,cnn ve el cezire(native spekar olanlar) nin haber bültenlerinde akıcı bir şekilde konuşulduğunda insanda hayranlık oluşturan fakat yabancı filmlerde afro-americanlar tarafından sokak ağzıyla konuşulduğunda nefret edilen bir dildir. aksan değiştirmek için yurtdışında bir iki yıl kalmak dışında bir çözüm yok gibi görünmekte ayrıca.
devamını gör...
şahit olduğum kadarıyla türklerden başka kimsenin ingiliz veya amerikalı gibi konuşmak için kendini fazla zorlamadığı dil. fransız fransız aksanıyla, arap arap aksanıyla konuşuyor. niye biz böyleyiz acaba?
devamını gör...
konuşan nufus bakımından olmasa da konuşan milletlerin sayısı bakımından dünyanın en yaygın dili. dünyadaki ingilizce konuşabilen insan sayısı kadar aksana sahiptir. zira aynı aksanda konuşan iki insan bulabilme olasılığı cibuti nin bir günde amerikayı işgal etmesi olasılığı kadar zordur.

devamını gör...
cv doldurulurken artık yazılmasına bile gerek duyulmayan bir dil..zira herkes kat'i sebeplerle bilecek şeklinde bastırılmaya çalışılan ancak bir okadar da para eden bir gerçek..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar