inşaat sektörünü tahrik etmeliyiz

ali ağaoğlu nun söylediğini zannettiğim ama bir cumhurbaşkanı nın söylediğini duyunca, e bukadarına da pes dediğim söylem.

devamını gör...
zaten yeterince tahrik olmuş, coşmuş gitmiş bir sektör için pek anlamlı olmayan söz. televizyonda çıkan konut reklamlarının çokluğu bile sektörle ilgili yeterince ipucu veriyor.

reis-i cumhurun bence derdi o değil. asıl mesele finans sektörü. bundan bir-iki ay önce bir teşvik paketi çıkardılar. ev alanlara devlet destekte bulunacak. bunun anlamı git kredi çek, üzerini de biz tamalayalım böylece kurulu düzen devam etsin. yani devlet diyor ki para lazım. hem de bu gece lazım... neden?

teferruatına girmeyecem ama amerikan merkez bankası fed'in son aldığı kararlardan sonra artık o 2002 yılından itibaren, özellikle de bizim gibi gelişmekte olan ülkelere dağıtılan dolarlar artık geri toplanacak abiler/ablalar. haa sen bolluk zamanında o dolarları doğru yatırımlarda kullandıysan sıkıntı yok. ama bizim gibi dağa taşa yatırdıysan paraları; piyasaya dolar girdisi sağlayacak yatırımlara dönüştürmediysen aha böyle kıvranırsın...
devamını gör...
bu başlık için geldim lan. haha.

tanım: femene bağlamayan adidir oglım. sektör soyunmamıza hazır mı bilemiyom lan. asıl soru şu. siyah boksır mı giysek, kırmızı boksır mı? amannnn be nasılsa onu da çıkaracaz, önemli olan sektörün tahrik oması. don teferrruat. her şey sektör için. sektör dediğim inşaat sektörü ha. gidip başka bir sektöre bunu yapmayın.
devamını gör...
inşaat sektörünü tahrik etmeyin sayın erdoğan, namussuz sonra garip gurebanın ırzına göz dikiyor.

tanım: reis'in ekonomi anlayışının bir nevi fragmanı.
devamını gör...
ıstanbul da 3+1 daireyi 1milyon liraya satışa çıkarıp bunu gayet doğal bir şey gibi televizyona reklam veren dev rant şirketleri daha ne kadar tahrik olacak merak ediyorum.
şu anda piyasada ciddi arz fazlası var. büyük şirketler dışında ayakta durabilen müteahhit firma kalmadı. yalnızca istanbul değil kütahya da benim bildiğim 4 müteahhit firma kredileri döndüremeyince kayıplara karıştı. ülkenin her yanı bu halde.
ınşaat sektörü dev bir balona dönüştü. bu saatten sonra bu balona kim üflemeye devam ederse elinde patlayacak.
ışte bundan bu debelenmeler, geçmiş olsun yiğidim. bu ekonomi yönetimi biçimi elimizde patlayacak.
devamını gör...
koca dünyaya tecavüz eden bir sektörü neyle tahrik edebiliriz ki?
adamları bıraksam saksıdaki domatesleri söküp inşaat yaparlar.

-şşşt yavrum bak bir karış toprak.
devamını gör...
bugünkü milliyet gazetesi ekonomi sayfasını okuyunca anlamlı gelen söylem..

ali ağaoğlu'da yorum yapmış zaten konuyla ilgili...

şeytanca bakarsam mevzuya; evet tahrik edelim ki bizimde yelken otellerimiz olsun 200 küsür metre..hatta (bkz: burç dubai)miz olsun 828 metre...
devamını gör...
şöyle bi yukarıda yazılanlara baktım, beyler reis-i cumhurumuzu anlamıyorsunuz vesselam... adam tahrik diyor, bizimkiler tahkir anlıyor. ondan sonra ver Allah'ım ver...

o marşı dinledikten sonra resmen ufkum açıldı ya... çok iyi geldi...
devamını gör...
yıllar öncesinden gümbür gümbür geleceği belli olan çıkıştı. hatta bunun makalesini bile yazdılar. " islamcı neo-liberalizmde inşaat fetişi ve mülkiyet üzerindeki simgesel hâle " birikim dergisi'nde yer alan bu makaleyi ilk okuduğumda inşaat fetişi tamlaması zihnimde tam oturmamış meğerse. artık büyük resim tamamlandı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar