inşallahı maşallahı yok

duyulduğu anda sinir katsayısını tavan yaptıran ve ne hikmetse sürekli ama sürekli duyulan, eşiktekinden beşiktekine kadar herkesin dilinde olan itici cümledir.

bir konu geçer, "inşallah" dersin. gerçek manada, üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmektir inşallah demekteki muradın. ama karşındaki cahil, ne dediğini bilmeden yapıştırır cevabı; "inşallahı maşallahı yok, yapacaksın!"

keşke inşallah dememizin temelinin bir ayet-i kerimeye dayandığını bilseler, her defasında açıklama yapmak zorunda bırakmasalar, ne bileyim hani yormasalar...

--- alıntı ---

(kehf suresi 23-24) Allah'ın dilemesine bağlamadıkça (inşâallah demedikçe) hiçbir şey için «bunu yarın yapacağım» deme. bunu unuttuğun takdirde Allah'ı an ve: «umarım rabbim beni, doğruya bundan daha yakın olan bir yola iletir» de.


--- alıntı ---

devamını gör...
sayın erdoğan uyarısı.
recep tayyip erdoğan külliyesi'nin temel atma töreninde, bakan beyin külliyeyi 2023 yılı sonuna yetiştirmeyi planladıklarını söylerken inşaallah'lı bir cümle kurmuş olacakki sayın erdoğan bu sözü deyivermiş. tabi canlı yayın olması ve metne bağlı kalmaması bunda bir etken.

buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar