insan beyni

bazen özellikle düşünce, algı ve değerlendirmeyle ilgili fenomenleri kavramakta güçlük çeker. beyin içerisindeki nöron miktarı işte bu yüzden çok çok önem taşır. eğer nöronlar arasında adam gibi bağlantı yapamayıp o kombinasyonu sağlayamıyorsanız vay halinize. bu da böyle ilginç bir ruh haliyle yazılan saçma sapan bir tanımdır.
devamını gör...
gerçekten acayiptir..peynir yeme şekillerini düşünürken isviçre ye..oradan federer' e geçtim..sonra federer' in karısını, neden rusların bütün dünyaya yayıldığını filan ..ama federer' in karısının adı gelmedi bi türlü aklıma..orada bıraktım beyin fırtınamı..hakketen adı neydi ya..
devamını gör...
eğer çalışma prensibi ki ben buna (anayasa demeyi daha zevkli buluyorum) öğrenilirse ve o prensipler doğrultusunda hareket edilirse, insanın rahat bir yaşam süreceğini düşünüyorum. ki bu prensipleri öğrenmek için ille tıp okumaya gerek yok, zira herkesin anlayabileceği şekillerde anlatan çok kaliteli uzmanlar ve onlara ait kitaplar var. mesela sinirbilim uzmanı prof. dr. sinan canan'ı takip etmek ve "değişen beynim" adlı kitabını okumak, youtube üzerindeki videolarını izlemek büyük katkı sağlayacaktır.

bir de ilginç bir bilgi vermek gerekirse beyne dair, dokunulduğu zaman bunu hissetmeyen bir organ. yani tüm evreni kendisini kullanarak hissettiğimiz organ, kendisine dokunulduğunda bunu hissedemiyor.
devamını gör...
efsanelerin aksine her insan beyninin %100 ünü kullanır.normal insanlar %3-5 ini kullanıyor einstein %10 kullanıyordu ondan daha zekiydi falan. beyni kullanmak derken sen farkında olarak belki %3-5 kullanıyorsundur ama ya farkında olmadıkların bilinçaltın onları hiç hesaba katan yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar