insanı insandan soğutan detaylar

* muhtaç insanlar varken ta mersinden gelerek * yardım kamyonunu yağmalayan ve arabasına çuval çuval istif etmek. işin ilginç yanı detay da değil adamlar (!) gayet aleni ve rahat bir şekilde yapıyorlar bunu.
devamını gör...
14 yaşında bir kızı öldüren 56 yaşındaki insan sıfatlı hayvanın, kendisini "1 yıldır sevgiliydik, başka erkeklerle gezdiğini görünce öldürmeye karar verdim" diyerek savunması. böyle uçkur düşkünü, sübyancı, şerefsiz, aklı sadece cinsel organı için çalışan ve hayatının merkezi de orası olan oksijen israfı yaratıklar insandan soğutuyorlar beni. böyle haberler, tüm sevecenliğimi, yaşlı bir insan gördüğümde bende oluşan tüm merhameti alıp götürecek diye korkuyorum bazen.


http://gundem.milliyet.com....
devamını gör...
kötü bir insan olması. eskiden derdim ben bu insanlarla neden anlaşamıyorum. neden konuşasım gelmiyor, konuşurken neden cümleleri toparlayamıyorum. rahat hissedemiyorum. sonradan farkettim ki onlar kötü insan. onlar şekilci, çoğul, menfaatçi, egoları için yaşayan... hayvanlara kötü davranan, yanlış hükümler veren, çoğunluğa uyan, derinliksiz, sığ... haklıyı değil güçlüyü tutan. başta anlayamıyorum ama anlaşamadığım insanı biraz inceleyince anlıyorum ne olduğunu. direk kendini ele veriyor.
anımı anlatayım. geçenlerde bir akrabam öldü. akrabalarla gidiyoruz toplu halde biz bir arabadayız.diğerleri şen şakrak gülüyor muhabbet ediyor ki uzak biri sayılmaz ölen. hiç muhabbet edesim gelmedi. derken bir telefon geliyor ve telefonda konuşan kişi sesini değiştirip ağlar gibi konuşuyor. telefon kapatılınca herkes aynı.
neticede bir insan bana batıyorsa vardır altında bir şey diye düşünüyorum. neticede onlarla da yaşamak zorundayız. aynı gemideyiz.
devamını gör...
abi kibirli, kendini beğenmiş olmaları beni deliden beter ediyor.
ya hu senin özelliğin ne? nedir bu kibir? yeri geliyor tuvaletini tutamıyorsun, bu küçük dağları ben yarattım havaları kime?

ulan az insan olun şerefsizler...
devamını gör...
değişken ruh hali, civa misali. nasıl davranacağını bilemezsin. bu durum güvensizliği, güvensizlik de soğukluğu getirir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar