http://mobile.twitter.com/f...

ne oluyor lan diye izlediğim şaşırdığım
cumhurbaşkanımızın beyanı...
geçmiş olsun ihh...

ihh da satışa geldi...

anlaşıldı erdoğan paraleller eline geçirmiş. hoca efendi çizgisine gelmiş yaff.

edit:videonun evveli ve sonrası gözukmuyor.baska manada söylemiş olabilir mi diye düşünüyorum. videonun öncesi ve sonrası konulursa daha sağlıklı bir değerlendirme yapılır. ama görünen kısmı hakikaten iç sıkıcı.
devamını gör...
ulan azıcık bir itibar bırak ülkede be adam dediğim. harbiden bu videodan tornistan nedir diye ders konusu olur.
devamını gör...
6 sene tam 6 sene sonra söylenmiş enteresan bir cümle. hakikaten anladığımız şekilde söylenmiş ise bunu söyleyenin dünyada harcayamayacağı hiç kimse yoktur.
devamını gör...
benim anlamadığım bana mı sordunuz neden demedi. o zaman kimdi başbakan... başkası mıydı... yanlış mı hatırlıyoruz...
hemen videoya atlamak istemiyorum ama videonun bir iki dk öncesi ve sonrası da lâzım...
yani muhalif fikirli olabilirim ama bu kadarını da bilemiyorum ve doğru değildir diye umuyorum. yoksa siz bu kadarını da bekliyormusunuz.
devamını gör...
sayet oncesi ve sonrasi dusunulen minvalde ise yaziklar olsun.
siyaset tamam. yeri gelir hak, sahibine iade edilir. tazminat ozur buna dahil. amma bu soz olmaz.
devamını gör...
ilgili videoya ait konuşmaların kapsamlı hali. her ne kadar cb böyle olmadıgını iddia etsede ciddi anlamda değişen şeyler olmuş.

--- alıntı ---

''biliyorsunuz, israil’le de malum gemi saldırısından sonra da sorunlu olan ilişkilerimizi düzeltmede önemli adımlar attık.
değerli kardeşlerim, türkiye olarak biz hangi adımı atıyorsak atalım bu adım bilinmelidir ki her zaman karşılıklı milletlerin kazanımına dayalı bir adımdır. hiçbir zaman hiçbir adımı tek taraflı düşünmedik. kazan kazan esasına dayalı olarak bu adımları astmışızdır. türkiye de kazanmalı rusya da kazanmalı, israil de kazanmalı. hassasiyetimiz olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. fakat israil ile ilgili olayları bazıları farklı şekilde kaşıyorlar. biz ilişkilerimizi niye kesmiştik. peki, duruşumuzda o günden bu güne herhangi bir değişiklik oldu mu olmadı. şimdi obama’nın araya girmesiyle başlayan yeni süreç 3 başlık talebimiz vardı, özürdü bir tanesi, özür olayını bizzat obama’nın yanında israil başbakanı ifade ettiler. o günden bugüne üç yıl içerisinde israil tarafıyla görüşmeler oldu.

niye anlatıyorum bunları? hedef saptıranlar var. duymayıp uyduranlar var. vatandaşlarımız bunları bilsin istiyorum, olayı yaşayan benim. sen neyi duydun, neyi gördün, neyi bildin? söylemediğim şeyleri söylemiş gibi gösterenler var, akşam başka sabah başka konuşur çünkü bunlar. ikinci madde neydi? dedik ki tazminat.

görüşmeler yapıldı, 20 milyon dolar 10 şehidimiz için tazminat belirlendi. siz daha fazlasına layıksınız diyorlar, kanın rakamı olur mu? böyle bir tazminata karar verilmiş, alır veya almaz biz burada uluslarası bazda bir adım atıyoruz. türkiye’den böyle bir insani yardımı götürmek için dönemin başbakanına mı sordunuz? biz zaten yardımı yaptık, yapıyoruz. bunları da yaparken, gövde gösterisi olsun diye mi yapıyoruz? edebi adabı içinde yaptık yapıyoruz.''

--- alıntı ---

kaynak: http://rotahaber.com
devamını gör...
bu video da yine mavi marmara meselesi üzerine erdogan ın söylemlerini içeriyor.

not: video tarihini bilmiyorum ama yayınlanma tarihi ekim 2015.

yıllardır el freni çekerim, böyle dönüş görmedim.
devamını gör...
büyük reis erdoğan'ın tepkisel ve bir o kadar da manevra içeren açıklaması. cümle kızgınlık içermektedir.

kime söylemiş? bir sivil toplum kuruluşu olan ihh'ya. peki niye soracaktı ki? maksat direnç kırmak ise ihh bunu kısmen başardı. daha doğrusu mavi marmara.. bu bir kazanımdır.

diğer yandan ihh'lı bazı yetkililerin son 3 gündür yaptığı açıklamaları ibretle takip ediyorum. kızgınlık ile topa çok sert girdiler. 3 cümleyi paylaştım ve bunlar çok sertti. demek ki aynıoranda erdoğan buna çok kızdı. ve bana mı sordunuz seviyesine ulaştı. acaba öyle mi?

son tahlilde türkiye pozisyon güncellemesi yapıyor ve manevra kabiliyetini artırmayı hedefliyor. bunun herşeyle alakası var. ab 'nin yeni durumundan tutun da suriye'nin kangren olmasına kadar bir sürü durum, çıkmaz vs. bu yeni duruma ayak uyduramayanlar arada kaynayacak. abd kasım seçimlerine kadar süre var, yeni başkanı çok fazla sorun bekliyor.
devamını gör...
dönemin başbakanı demiş ama kimden bahsetmiş? belki de israil başbakanını kast ediyordur... insan kendinden bahsederken böyle konuşur mu ya? vallahi sizin erdoğan nefretinden gözünüz dönmüşasdfgdcsadfgvc. mesela ben kendi yaptığım bir işlemi kast ederken dönemin moderatörü der miyim? demem. bu açıdan gireceksiniz. neyse.

(bkz: tevil hard)
devamını gör...
ihh'nın ,israil ile olan anlaşma için '' hükümeti ve anlaşmayı tanımıyoruz'' çıkışı nasıl doğru değil yanlış ise c.başkanı'nın da bu çıkışı hoş olmayan , yanlış ve kusurlu bir ifadedir. konuşması sırasında '' hiçbir zaman tek taraflı düşünmedik '' demiş fakat ihh hakkında ifadeler kullanırken tek taraflı düşünmüş gibi duruyor.

bülent yıldırım, süreci biraz daha sağduyu ile eleştirebilirdi. dernek yönetmek ile devlet yönetmek arasındaki farkı gözardı etmiş duygusal çıkışlarda bulunmuştu. anlaşma yetmez ,daha güçlü ve daha fazla sonuca gitmeliyiz demek yerine hükümeti hedef göstermesi doğru olmamıştı. e tabi erdoğan bu ,adam zaten agresif ! gidere gider yapmış. ama doğru olmamıştır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar