insanın içini bir anda acıtan gözler

bugün bir okulda stajyer öğretmen olarak bulundum. son sınıflardan bir kaç öğrenci defi, darbukası, zili, gitarı, neyi ile küçük bir müzik grubu oluşturmuş şarkılar, ilahiler söylüyorlardı. ilkin profesyonel kayıt dinleniyor zannettik sınıfta. bir hoca geldi gelin bir 5 dakika izleyin program yapıyor öğrenciler dedi. gittik mest olduk.

solistleri bir oğlan. 18 yaşında. ankara'da ezan okuma yarışmasında ikinci olmuş. mustafa demirci'nin "sultanım"ını söylüyor. sesi muhteşem, çocuktan bize yansıyan his muhteşem. o hisse biraz daha ortak olabilmek için çocuğu gözlemliyorum. gözleri kapalı, başı önünde, ellerini birleştirmiş. aralarda arkadaşlarına bakıyor bir kaç işaret yapıyor nerde gireceği konusunda anlaşmak için olsa gerek fakat başı hep yerde.

bizi fark etti, başını çok hafif kaldırdı, kaşlarının altından bir kaç saniyelik bir bakış atıp önüne eğdi. içim yandı o an. 18 yaşında bir delikanlı, çok yetenekli, sosyal anlamda göz önünde olacağı ilgileri var. yakışıklı da. fakat gözlerinde fena halde şaşılık ve titreme var, birlikte değil simetrik hareket ediyorlar. o yüzden uzun göz temasları kurmuyor, kaçamak bakışlar atıyor.

eve geldiğimde ondan konuştuk biraz. -3 miyopim var, gözlük kullanıyorum. dilimde değilse bile gönlüm şikayet ediyor zaman zaman, şükürlük olduğunu bilmeme rağmen şikayet ediyor.
bir an nankörlüğüm için kendimden nefret ettim. bir takas olabilseydi muhakkak benim gözlerime sahip olmak isterdi fakat ben onunkilere asla. gözlük kullanmıyordu, görüşü iyiydi muhakkak ve benim arzuladığım görüşe sahipti. buna rağmen asla.

ne bileyim söyleyecek çok şey de bulamıyorum. birilerinin şikayetlendiği birilerinin hayali.

nefis. korkutuyor.
devamını gör...
cogito online yazısının altında pişt-zibil-mevzu varya, işte onun altında da nasılsın? var. heh.. onun altında da hiç dostunuz yok! yazıyor ya hani, çok acıtıcı cidden.
hakikaten benim niye hiç dostum yok, nasıl dost olunuyor sözlükte, ve dost olmak bu kadar kolay mı bu diyarda, niye arkadaş filan demiyo? ayrıca böyle bi yargılama havasında yazmışlar bi de 'hiiiiç dostuuuuun yoooook'.. peaahh sanane, hem çevremdekiler yeter bana hıh! züğürt tesellisi
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar