insanın içini dökmekten vazgeçmesi

anlatacak hiçbir şeyinin kalmadığını ya da hiç kimsenin kalmadığını gösterir.bir sonraki aşama insanların içinden çekilip görüşmeyi istememektir.en sağlam kaleleri dahi yıkılmış, sığınacak tek bir limanı kalmamıştır söz konusu kişinin.hele bir de inanç noktasında eksikliği varsa ölüden farksızdır.hatta gerçekten ölebilir de.
devamını gör...
ölmekden ziyade yaşama dört elle sarılmaktır. acıyla kavga etmektir. derdinle dertlendirmemeyi bilmektir.marifettir.hikmettir. er kişiye yakışandır.
devamını gör...
içindekiler biriktirilmeyip, azar azar da olsa eritilebiliyorsa sorun değildir.. önemli olan eritebilmek, biriktirmemek.. aksi halde kendine yük yüklenmiş olur.. yoksa kişi istese de istemese de döker içindekileri bir yol bularak..
devamını gör...
1- derdi veren Allah'dır, onu bulduysan herşeyi buldun tüm derttlerinden kurtuldun.
2-fani olan senin derin yaralarına merhem olamaz,onu anladın
3-hayatın basit şeylerden ötürü dert edilip israf edilmeyecek şekilde değerli, ve de hem güzel hem de keyf verici yanlarını buldun.
4-kadere iman ettin öyleyse kederden kurtuldun...
devamını gör...
çevrende seni anlayabilecek kimsenin kalmadığına, gerçek dostun olmadığına inanmanın doğurduğu sonuçtur.. çok önemli bir dönemdir.. Allah'a yönelmenin; sana senden yakın olana güvenmenin tadını çıkarmak için mühim bir fırsattır..

eller ve yürek açılarak, iç bir güzel dökülür, hakkında hayırlısı istenir.. acaba ne düşünür diye tereddüt edilmez, bilinir ki o seni herkesten daha iyi tanır ve düşünür.. *
devamını gör...
ayrılığın şükrü erbaşça halidir.

“ayrılık ne biliyor musun?
ne araya yolların girmesi,
ne kapanan kapılar,
ne yıldız kayması gecede,
ne ceplerde tren tarifesi,
ne de turna katarı gökte.

insanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık.”
devamını gör...
anlatacak çok şey varken susma durumu. aslında yanlış da değil, kelimelerde var olma çabasından kurtarıyor en azından kişiyi. haliyle içinizde olan biten çatışma durulana kadar pek fazla açmıyorsunuz kendinizi. sonrası bir şekilde ferahlığa çıkıyor zaten.
devamını gör...
bir anlık rahatlama oluyor, sonrası yine aynı. bir de karşıdakinin beylik lafları, halden anlamadığını belli eden sırıtış... umarım değmediğini fark ettiğinde geç olmaz kardeşim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar