insanın zoruna giden şeyler

aynı kanı taşıyan ,aynı bayrak altında aynı vatanı paylaşan ve hiçbir menfeat beklemeksizin ülkesine ve vatanına hizmet etmeyi şiar edinen hayatı boyunca nesl-i atiyi gözetleyen bir insanı kötü görmek ve o'na iftiralar atıp onu karalamak, bir müminin ağzına yakışmayack ifadeler kullanması insanı üzüyor ve zoruna gidiyor.
devamını gör...
zamanında krallarının kapımızda pervane olduğu devletlerin şimdi bize vize vermemesi ya da vermemek için bin tane bahane bulmaya çalışması. üstelik bunların hepsi yetmiyormuş gibi bir de içimizdeki ne idüğü belirsizlerin çağdaş türkiye'den, kurtuluş savaşının kazanıldığından bahsetmeleri. *
devamını gör...
başörtüsü sorunu.
bırakın okumayı sınava bile alınmayan, ailesinin baskısına rağmen yapamadım diye ağlayarak sınava girmeyen gencecik kızlar.
bizden biri dediğimiz iktidarın bu sorunu artık marjinal bir kesmin sorunu olarak görmesi ve hiç bir şey yapmaması.
iktidara bişiler yaptırmak için gereken kamuoyunu ve baskıyı oluştırması beklenen kişilerin, başörtülülerin rengine, tipine, terliğine laf etmesi.
bu soruna alışmak.


(bkz: daha sayim mi)
devamını gör...
şahsen en ağrıma giden şey kaale alınmamaktır. 3 yaşındaki bir çocuğu bile saatlerce kaale alabilecek birisi olarak bulunduğum mekanlarda yüzünü öteye çevirerek sanki siz orda yokmuşsunuz gibi davranan, attığınız mesajlara cevap vermeyen , açtığınız telefonlara cevap vermeyen, sorduğunuz sorulara sanki duymamış numarası yaparak cevap vermekten imtina eden kişilerden nefret ederim.
devamını gör...
yıllarca eşekler gibi çalışıp,geceyle gündüzünü karıştırıp üniversiteyi bitirip,master yaptıktan sonra ilköğretim mezunu bir adamın altında çalışmak.sen bilmem ne projesini tasarlarken onun bilgisayarda fifa oynaması.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar