insanlara duymak istediklerini söylemek

sizi iyilerin iyisi yapar fakat bir dost yapmaz kardeşler. zira dost acı söyler, acıyı da söyler. ayrıca saygısızlıktır. hem haddi aşmaktır da. öyle ise insan neden yapar bunu? ya muhatabını başından savmak yahut muhatabını sağmak için tabi ki.

devamını gör...
nabza göre şerbet vermektir, bir de bir kişiye yapılabilecek en büyük kötülüklerden biri. evet kol kırılır yen içinde kalır kırığı afişe etmeyeceksin ama yenin altından kırık tedavi edilmeli ki daha güçlü olunsun.
devamını gör...
anlık olarak durumu kurtarma gibi görünse de bir sonraki seviyede işlerin daha sarpa sarmasına sebep olabilecek durumdur. çünkü o an için söylediğiniz cümle muhatabınız tarafından ciddiye alınır ve onun üzerinden yola devam edilir. sakat yani.
devamını gör...
bazı hallerde sadece iyi niyettir. ağzından çıkacak birkaç kelamı bekler nefessiz. önü ardı olmayan, hiçbir zarara varmayacak bik iki temiz kelime. kime ne zararı vardır ki.
devamını gör...
hiç bir beklenti içinde olmadan tanımadığım insanlara yaparım bunu. bırakalım insanlar iyi hissetsinler kendilerini, söyleyince benden de bir şey eksilmiyor.
devamını gör...
nabza göre şerbet vericilerin elde etmeye muvaffak olduğu eylem. bak, herkes yapamıyor; yapanı bulursanız saygıda kusur etmeyin, sayıları az.
devamını gör...
samimiyetsizliktir.
duymak istediklerini söylemek hiçbir insana fayda sağlamaz. elbette kalp kırmak da gerekmez ama doğruları ya da haklı haksız olduğunu açıkça dile getirmek çok daha önemlidir. sizi istenmeyen insan yapar belki ama vicdanınız rahat olur en azından.
devamını gör...
insanlarla olmanın bir maliyetidir.

sosyal olmak dürtüsünün bedelidir de. az insanla olabilmek iyi bir direnç gerektiriyor, direnci gösteremeyince de bazılarına tahammül edemediğimiz zamanlarda kısa kesmek için yapıyoruz bunu.
devamını gör...
nabza göre şerbet vermektir. bu koşulda konuşan insan kendi zihninde geçenlere bir paravan oluşturduğu için devamlı içine atan insan olma halindedir.

bir samimiyetsizlik, bir yalan dolan var bu işte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar