insanları kendinden soğutma becerisi

tanrı nın bir lütfu. hele de ilişkilerin laçkalaşmaya başladığı şu devirde hayat kurtaran, kafa rahatı sağlayan bir yetenek. yanınızda tutmak istediğiniz kişi ile kendiniz gibi olurken diğerleri ile minik kelime oyunları ve birkaç tavır ile bir daha selamlaşmak haricinde konuşmayacak duruma gelirsiniz.

sahip olmanız gereken öyle özel bir özelliğe de gerek yok bu beceri için. kendinizden taviz vermeyin, ağzınıza geleni söyleyin ve toplumsal nezaket kurallarını kısa süreliğine rafa kaldırın. bakın nasıl birilerinin başta muhabbeti iyi giden sonra birden nemrutlaşan bir tanıdığı olduğunuza. hele hele ne yaptığınızı biliyorsanız bir çeşit deney gibi geçer süreç. zevkli, kontrolün sizde olduğu ve sonu istendik şekilde sonuçlanan bir deney.
devamını gör...
fazla bir emek gerektirmeyen beceridir. kendiniz olmak yeterlidir. o zaman sizi sevdiğini söyleyen insanların bir bir etrafınızdan nasıl dağıldığını göreceksiniz. elbette her kötü huyunu ortaya dökmekten bahsetmiyorum ancak öyle bir devirdeyiz ki tek bir cümleniz ile ömür boyu sürecek bir düşman edinebiliyorsunuz.

edit: üstteki tanımı okumadan yazdım. aynı şeyleri yazmışız meğer.
devamını gör...
insanlara hoş olmayan ama gerçek olan şeyleri söyleyin
fiziksel şeylerden bahsetmiyorum bazı şeyler elimizde değil o yüzden onu yapmayın. sonra soğuma hızlarına bakın!
yetenek midir bu bilmiyorum sanırım yetenekse ben bir süper kahramanım yetenek değilse karşımdakinde ona verdiğim değeri anlamayacak kadar bir idrak var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar