insanları kırmadan konuşmak

#ilişkiler 

bazen öyle oluyor ki imkansıza yakın bir şey. gönül karşıdakini kırmak istemiyor, öfke parçalamak istiyor iki arada bir derede bir şey demeden geçiştiriyorsun. zaten bi modadır gidiyor herkes çok özel, herkes kusursuz. ya biraz eleştiriye tahammül çok mu zor? biraz açık olmak çok mu zor?
devamını gör...
yorar.karşındaki belki en ağır kelimeleri hak ediyordur ama susarsın.zihninden geçen o öfkeli sözcüklerin yerine daha üsturuplu sözcükler söylemek istersin.bu arama tarama faaliyeti daha fazla yorulmana sebep olur.olsun.eğer her zaman karşıdaki kimsenin hak ettiği gibi konuşsaydık belki de benliğimizi yitirir kötü karakterli bir insan olurduk..unutmamak gerekir ki herkes kendine yakışan şekilde davranır.elbette istisnalar olabilir.
devamını gör...
abee buradakiler iyice adamın üzerine geliyor. bir amcam var, bir mevzudan ötürü saygımdan dolayı ben sustukça, o üzerime geliyor. arkamdan konuşuyor. nereye kadar gidecek mevzu bilmiyorum. Allah yardım ede.
devamını gör...
hassas insanlarda gözlemlediğim şey, kendilerine hassas olmaları. onlara karşı yapılan davranışlarda dikkat edilmesini bekliyorlar safça. ama karşılarındaki insanlara aynı özeni gösteremiyorlar maalesef. fıtratım sebebiyle eğip bükmeden muhatap olurum genelde. böyle olunca pek hoş şeyler yaşanmıyor elbette. uzak duruyorum, yanlış anlaşılmaktan nefret etmek tam bu durumlar için.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar