olay, yer, kişi, zaman parametrelerine göre değişiklik kazanabilir bir durum genelde toplu taşıma araçlarında, devlet dairesindeki kuyruklarda vs. vatandaşlara karşı tavrım bu şekilde gelişebiliyor. gören de bizi evliyalık yapıyor zanneder ama yaptığım tamamen nefsimi beslemek.*
devamını gör...
ebu ümâme (ra) anlatıyor: resulullah (sav) buyurdular ki:
“ ben, haklı bile olsa münakaşayı terkeden kimseye cennetin kenarında bir köşkü garanti ediyorum. şaka bile olsa yalanı terkedene de cennetin ortasında bir köşkü; ahlakı güzel olana da cennetin en üstünde bir köşkü garanti ediyorum.”
(ebu davud, edeb 7)
devamını gör...
her gün yeterince insana maruz kalıyor, yeterince sorunla uğraşıyoruz ve daha fazlasına tahammül her zaman mümkün olmuyor. tasarruflu kullanmak durumundasın sabrı. taşarsa fena. ve sen o hakkı savunana kadar harcadığın o efor zaten hakkını aldığına değmiyor. ki hakkını savunsan da alamama gibi bir durum da var. riske girmeye değer mi? değmez. sadece ruh sağlığın orda o an önemli olan. Allah huzur versin, bereket versin. gerisi hallolur.
devamını gör...
bu zamana kadar 'dinimizin emridir, insanlık hali herkes hata yapar' diyerek münakaşa durumlarında hep alttan alan ve sorunları konuşarak halletmeye çalışan taraf oldum. ama ben yumuşayınca insanların davranışları değişmediği gibi bir zaman sonra baktım ki ben hep taviz veren ve yenik durumuna düşmüşüm. baktım bu iş değişmiyor ben de tersi şekilde davrandım. çünkü bir zaman geliyor insan 'artık yeter' diyor. sonra ne oldu, yine insanların davranışları değişmedi ama en azından hakkımın daha fazlasını koruyabildim. o yüzden size derim ki 'haklıysanız kavgadan çekinmeyin'. ha karşınızdaki insan evladıdır, insanlıktan anlar o zaman verin gitsin. ama bizim millette çok çürük elma var, ıslah olmaya da niyetleri yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar