insansepeti.com

ek ya da geçici iş arayanların platformu imiş. ismi bir garip olmuş, amele pazarı gibi ama neyse. kendilerini şöyle tanımlamışlar;

"bu site ile saatlik boş vakitleri saatlik işler işe buluşturmayı hedefledik. böylelikle milli prodüktiviteyi arttırmak, ülke kalkınmasına destek olmak istedik.
ülkemizde malesef işverenlerin kısa süreli personel ihtiyaclarına ikinci iş olarak yada kısa süreli çalışmak isteyen kişi olarak cevap verebilecek kişileri buluşturan bir platform oluştrulamamıştı.
bu ihtiyaçları karşılamak üzere bu siteyi kurduk.
iş arayanlar; tek yapmanız gereken, bir hesap oluşturmak ve varsa birden fazla kabiliyetiniz için müsait zaman aralıkları ile birlikte ilan vermek.
iş verenlar, aradığınız personeli hangi gün hangi saat aralığında aradığınızı belirtir ilan verebilir yada databaseimizden uygun personeli işe alabilirsiniz.
hem iş veririm hemde çalışırım diyorsanız, hem iş ilanı verebilir hem ilanlara bakabilir, hemde işveren ilanı verebilirsiniz.
"

(bkz: hem iş veririm hem de çalışırım)

http://www.insansepeti.com/...
devamını gör...
freelancer.com çakması, yerli versiyonu gibi duruyor. ama biraz sakat. mesela bu freelancer mantığında direkt proje bazlı işler dönüyor. yani adam şunu bitir şu kadar para diyor, sen de bitiriyorsun ona göre paranı alıyorsun. saatlik iş nedir ağa.. bizde fayans ustaları bile aldığı parayı hak ediyor gözükmek için işlerini üç dört saate yayıyorlar. adam 15 dakikada bitirse işi bizim millet hemen "oooo 15 dakika için mi o kadar ödeyeceğim" diye çemkiriyor. bir de askerlik yapan arkadaşlar bilirler, genç er-erbaş arasında dönen saatle çalışılan iğrenç bir iş kolu daha var. ne bileyim hani durduk yere boş saatimi değerlendireyim derken başıma başka şeyler gelebilir Allah muhafaza.

boş verin hacı bu işleri, boş vaktinizde kitap okuyun, film filan izleyin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar