instagram hesabına av. yazan avukat

her hafta salı ve perşembe günleri adliyedeki themis heykelinin civarından instagram hikayesi, diğer günler ise bilgisayar ekranından dilekçe kesitleri paylaşması muhtemel baro üyesi.
bir parça akıl taşıyanları "yhaa gece gece müvekkille yazışma" serzenişli whatsapp konuşmaları ile haberleşmenin gizliliğinin ihlali suçunu işlerken söz konusu şahsın numarasını gizlemeyi başarırlar.
devamını gör...
sanırsın galatasaray hukuk bitirdi de artistliğini yapıyor. hukuk etiketi, sınavda sallasan gelecek bir yerden mezun olduğun gerçeğini gölgeleyemiyor ne yazık ki aslan.
devamını gör...
iki türlüsü var. birincisi ruhsatını yeni almış, heyecanlı ve bir o kadar da benmerkezci, tabiri caizse kendi çapında şov yapmaya çalışan kimse. bunun özel okulu devlet okulu koçu galatasarayı yok. hepsinden böyleleri çıkıyor.

ikincisi de tipik bir serbest meslek erbabı. avukatlık yapıp bundan para kazanmanın yarısından fazlasını müvekkile ulaşmak oluşturuyor.
bilimum sosyal medya platformları dahil olmak üzere reel/sanal ayrımı yapmadan kendini göstermesi işin tanımı. salt mesleki anlamda ün yaparak ilerlemek zamanı değil. talep sabit, arz aşırı artmış vaziyette. hizmet almak için değil hizmet verebilmek için koşuşturulan bir dönem.

hukuk eğitimi başlı başına insanın kimliğinde geniş bir yer tutuyorken, mesleğin icra biçiminin de serbest meslek olduğu düşünülürse çoğu zaman insanın şahsıyla bütünleşmiş oluyor avukatlık.
bunun herhangi bir yerde belirtilmesi de kendi içinde tutarlı bir hareket.

ilk kategorilerdekiler zaten ciddiye alınacak insanlar değil. üzerlerine konuşmak anlamsız.
devamını gör...
vermis oldugu emegin reklamini yapan avukat. bence mahzuru yok. insanlarin kendini one cikarmak icin delice seyler yaptigi bir yer zaten su instagram. o da meslegiyle one cikmak istiyor demekki.

insanlara neden her seyin dert olmasi... *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar